444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00
Sonuçları Filtrele
Sonuçları Sırala

Aradığınız kriterlere uygun otel şu an bulunmamaktadır.

Seçtiğiniz kriterleri değiştirerek tekrar arama yapabilirsiniz.

Dalaman-sarıgerme

Muğla iline bağlı Dalaman Sarıgerme yöresi Akdeniz'in bütün karakteristik özelliklerini kendisinde toplayan harika bir turistik merkez niteliğindedir. Senenin yaklaşık sekiz ayı, doğasever gezginler ve turistlerle bölge dolup taşmaktadır.

Akdeniz Bölgesinin en güzel köşelerinden olan Dalaman-Sarıgerme yöresi Muğla ili içerisinde turistik bir cazibe merkezi oluşturmaktadır. Dalaman’dan 12 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıgerme huzurlu bir doğa tatili yapmayı amaçlayan tatilcilerin gözde seçeneklerinden biri haline gelmiştir.

Dalaman ve hemen yakınında bulunan Sarıgerme, doğal ve tarihi pek çok güzelliğin, kültürel değerlerin bir araya geldiği ve kendine özgü renkli bir tablo oluşturduğu özel yerleşim yerleridir. Dalaman’ın uzun sahili, kumunun kalitesi ile tanınmaktadır. İri taneli kumlar üzerinde, sahilde yürüyüş yapmak gelenlerin en fazla keyif aldıkları uğraşlar arasındadır. Sarıgerme’ye Dalaman’dan toplu taşıma araçlarıyla da gidilebilmektedir. Mavi yolculuk yapan yatlar geceleri bölgede konaklamaktadır.Harika denizi, bol güneşi ve doyumsuz temiz havası ile çeşitli sporlarla uğraşanlar da Dalaman Sarıgerme yöresine oldukça rağbet etmektedir. Özellikle sörf yapmayı sevenler için bölge bulunmaz bir cennet niteliğindedir. Yakın çevrede görülebilecek pek çok yer arasındaki Aşı Koyu ilgi çeken kayalıkları ve muhteşem çam ağaçlarıyla insanları büyülüyor. Yörede yapılabilen bir diğer spor ise rafting. Akköprü’de bulunan rafting başlangıç noktası sporseverleri ağırlamaktadır. Kuş seslerinin su seslerine karıştığı yörede civardaki restoranlar doğanın ortasında mükemmel hizmet sunmaktadır. Sarıgerme açıklarında bulunan Baba ada ise etrafında dalış yapmak için uygundur. Paraşüt ve su kayağı da yapılabilecek diğer sporlar arasındadır.

Dalaman-Sarıgerme civarında yer alan tarihi eserler de yörenin turistik değerini artırmaktadır. Kaunos,Telmessos ve Pisilis antik kentleri, ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarmaktadır. Dalaman antik Karya bölgesi içerisinde yer aldığı için uzun bir geçmişin izlerini taşımaktadır. Bazı tesislerin, otellerin bahçelerinde dahi antik dönem kalıntılarını görmek mümkün olmaktadır. Türkiye’nin ve dünyanın her köşesinden gelen misafirleri ağırlamak üzere Dalaman otelleri ve Sarıgerme otelleri en iyi hizmeti sunmakta yarışırken, Muğla otelleri de civarı gezmek isteyenlere uygun konaklama imkanları sunmaktadır. Özlediği tatili en ekonomik koşullarda gerçekleştirmek arayışında olan tatilciler için de, ucuz Dalaman otelleri ve ucuz Sarıgerme otelleri kaliteli hizmet vermektedir.

Akdeniz’in en güzel köşelerinden birinde rüya gibi bir tatil geçirmek isterseniz, siz de doğa harikası kıyıları, adası, güneşi, bol oksijeni, denizi,nefis kumu, tarihi dokusu ve leziz yemekleri ile Dalaman-Sarıgerme yöresini tercih edebilirsiniz. Ucuz Muğla otellerine rezervasyon yaptırarak yakın çevrede pek çok güzelliği keşfedebilir, spor yapabilir ve doğa ile iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Dalaman-SarıgermeŞehir Rehberini inceleyebilirsiniz.

Başa Dön
Neden tatilsepeti.com?
Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
Avantajlı ödeme seçenekleri
300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
Tatil Sepeti İş Ortakları
172.16.11.97 0,0624001
Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 0 san. 93 sal.