444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Uçaklı Butik Kars Turu

(17 Mart - 19 Mart 2017)
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Vali Konağı
 • Kars Kalesi
 • Opera Binası
 • Ani Harabeleri
 • Çıldır Gölü
 • Sarıkamış
 • Katerina Köşkü
 • Erzurum
[+] Daha Fazla Göster
Ulaşım: Pegasus Havayolları İle
Tur Kodu: 57443
Tur Tarihleri:
Büyükkale Otel Vb.
Son dakika %20 + 9 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
1.190,33
952,26
1.110,34
888,27
1.457,00
1.165,60
2-6 yaş 7-12 yaş
790,33
632,26
1.057,00
845,60
Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
Kredi Kartına 9 Taksit
Son dakika %20 + 9 Taksit
06 Mart tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 17 Mart-26 Mart günleri arasındaki turlarda, Büyükkale Otel Vb. paket tipi için geçerlidir.

Diğer tarihlerde uygulanabilir kampanyalar

Son dakika %5 + 9 Taksit
05 Mart tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 03 Mart-05 Mart günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.

Fiyata Dahil Hizmetler
- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
- Belirtilen Otellerde Konaklama - (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
- Lüks Otobüsler İle Ulaşım
- İkramlar - (Otobüs İçi İkramlar)
- Çevre Gezileri
- Rehberlik Hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri -  (Tur programımız içerisindeki müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir. 65 yas Üstü, Müze, Basın kartı olan ya da 17 yaş altı olan misafirlerimiz için 30 TL indirim uygulanır. Kars turumuzda müze kart verilmemektedir.)
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Kişisel Harcamalar
- Ekstra Turlar
- Öğle Yemekleri
- İçecekler
Tur Programı
1. Gün    Vali Konağı - Kars Kalesi - Opera Binası - Arkeoloji ve Etnografya Müzesi
  Sabah 05:30 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:45 Mecidiyeköy Meydanı Halk Bankası Önü, 06:15 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 08:25 uçağı ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Büyükkale Otel / Kars
2. Gün    Ani Harabeleri - Çıldır Gölü
  Sabah otelimizden hareketle Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden önce dileyen misafirlerimize yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından Kafkas Dans Gösterisi (Ekstra) konaklama otelimizde.
Konaklama: Büyükkale Otel / Kars
3. Gün    Sarıkamış - Katerina Köşkü - Erzurum
  Sabah otelimizden hareketle Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları'nın 21.00 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Alanda bekleyen servis aracımıza binerek sizleri tekrar aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki Touristica turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.
Ulaşım Kalkış Noktaları
 • İstanbul - Kars
 • Erzurum - İstanbul
 • Açıklamalar

  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar acente turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acente misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumluluğu yoktur. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

  Gemi Aktiviteleri
  Samsung Galaxy Note 7 Hakkında Önemli Bilgilendirme !

  Pegasus Havayolları Uçuşlarında;
  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Avrupa Havacılık Emniyeti Teşkilatı (EASA) tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galaxy Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, bagajlarda taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Türk Havayolları Uçuşlarında;
  Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının oluşturduğu güvenlik riski sebebiyle yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları
  172.16.11.105
  Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 0 san. 187 sal.