444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Alaçatı Ot Festivali Turu

(07 Nisan - 09 Nisan 2017)
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Şirince
 • Meryem Ana Evi
 • Meryem Ana Kilisesi
 • Efes Antik Kenti
 • Alaçatı
[+] Daha Fazla Göster
Ulaşım: Lüks Otobüsler İle
Tur Kodu: 61381
Tur Tarihleri:
Standart Oteller Vb
Son dakika %10 + 9 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
265,55
239,00
243,33
219,00
310,00
279,00
0-6 yaş 7-12 yaş
132,22
119,00
221,11
199,00
Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
Kredi Kartına 9 Taksit
Son dakika %10 + 9 Taksit
07 Nisan tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 07 Nisan-09 Nisan günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.
Fiyata Dahil Hizmetler
- Lüks Otobüsler İle Ulaşım
- Belirtilen Otellerde Konaklama - (1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
- Çevre Gezileri
- İkramlar - (Araç İçi İkramlar)
- Rehberlik Hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Ekstra Turlar
- Kişisel Harcamalar
- Öğle Yemekleri
- İçecekler
- Müze Kart
Tur Programı
1. Gün    Gece Yolculuğu
  00:00 İzmit Halkevi Durağı, 01:30 Bursa Özdilek Avm, 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü ), 22:00 Trump Tower Otoparkı, 23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı, 23:30 Çayırova Mc Donalds Değerli Konuklarımız; Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte İzmir’e doğru gece yolcuğumuza başlıyoruz.
2. Gün    Şirince - Şarap Evi - Meryem Ana Evi - Efes Antik Kenti
  Değerli Konuklarımız; Sabah saatlerinde 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1.800 haneli bir Rum kasabası olan Rivayete göre halk tarafından Çirkince olarak adlandırılan fakat keşfedildikten sonra Şirince olarak değiştirilen Mayaların 2012’de kıyametin kopacağı ve Dünya’da sadece buraya bişey olmayacak dediği Şirince geliyoruz. Ekstra olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından bölgeye özgü Şarapların tadına bakacağımız Şarap Evini ziyaret ediyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Alışverişimizin ardından Arnavut kaldırımlarında, dar sokaklarında, Rehberimizin eşliğinde Şirince’yi geziyoruz. Şirince gezimizin ardından Tur aracımız ile buluşuyor ve Hz. İsa’nın Annesi Meryem Ana’nın son yıllarını yaşadığı ve öldüğüne inanılan eve hareket ediyoruz. Meryem Ana evi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza harekete ediyoruz. Ekstra aldığımız öğle yemeğimizin ardından UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescil edilen önemli bir Roma kenti olan Efes Antik Kentine hareket ediyoruz. Rehberimizin Antik şehirde anlatımları eşliğinde Tiyatro, Hamam, Odeon, Mermerli Yol gibi pek çok Yunan ve Roma döneminden kalma eserleri görüyoruz. Efes antik kent gezimizin akabinde konaklama yapacağımız otelimize gitmek için tur aracımız ile buluşuyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Şirince Artemis Restoran (Serpme Köy kahvaltısı ve Limitsiz çay – 25 TL)
Öğle Yemeği: Hitit Restoran (Çöp şiş menü – 20 TL)
Akşam Yemeği: Konaklama yapılacak otelde ve tur ücretine dahildir. Dinlenme Tesisi: Yasa Dinlenme Tesisi Konaklama Oteli: Sözer Otel, Surtel Otel
3. Gün    Meryem Ana Kilisesi - Eski Kilise Camii - Alaçatı Ot Festival Alanı Serbest Zaman - İstanbul
  Değerli Konuklarımız; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Alaçatı’ya geliyoruz. 17. yüzyılda Alaçatı’yı oluşturan yukarı ve aşağı mahallede toplam iki kilise bulunuyordu. Ancak bu tarihten sonra büyük göçler Alaçatı’nın nüfusunun artmasına ve iki kilisenin ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmasına neden olmuştu. Ephesos Metropolit’i Dionysios Kalliarkis de katılmış ve kilisenin beratını bizzat o vermiştir. Meryem Ana Kilise gezimizin ardından Alaçatı Festival ot festival alanına geliyor ve tur aracımızdan ayrılıyoruz. Dağlama, Deli Kereviz, Deve Tabanı, Ebegümeci, Eşşek Helvası, Hardal, İğnelik, Körmen, Radika, Şevketi Bostan, Tilkişan, Tirşik Otu, Turp Otu, Yabani Marul, Yabani Rezene gibi otları bulabileceğniz pazar alanında şifalarını öğreniyor ve Alaçatı Amfi Tiyatrosuna gidiyoruz. Rehberimiz serbest zaman veriyor ve belirtmiş olduğu saatte ve yerde buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka acente organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz.
Öğlen Yemeği: Alaçatı Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Bu gece akşam yemeği yoktur. Tur ücretine dahil değildir. Yol üzerinden ki dinlenme tesisinde alınacaktır.
Mola ve Alışveriş Tesisleri: Yasa Dinlenme Tesisleri
Ulaşım Kalkış Noktaları
 • 00:00 İzmit Halkevi Durağı
 • 01:30 Bursa Özdilek Avm
 • 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü )
 • 22:00 Trump Tower Otoparkı
 • 23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı
 • 23:30 Çayırova Mc Donalds
 • Açıklamalar

  Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 
  Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. 

  Turlarımız 10 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir. 

  Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz) 
  • Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.) 
  • Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir) 

  Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) 
  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 

  Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) 
  • Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
  • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
  • Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
  • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  Gemi Aktiviteleri
  Samsung Galaxy Note 7 Hakkında Önemli Bilgilendirme !

  Pegasus Havayolları Uçuşlarında;
  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Avrupa Havacılık Emniyeti Teşkilatı (EASA) tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galaxy Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, bagajlarda taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Türk Havayolları Uçuşlarında;
  Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının oluşturduğu güvenlik riski sebebiyle yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları
  172.16.11.107
  Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 0 san. 187 sal.