444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Alaçatı Ot Festivali Turu

(07 Nisan - 09 Nisan 2017)
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Şirince
 • Meryem Ana Evi
 • Meryem Ana Kilisesi
 • Efes Antik Kenti
 • Alaçatı
[+] Daha Fazla Göster
Ulaşım: Lüks Otobüsler İle
Tur Kodu: 61381
Tur Tarihleri:
Suhan 360 Hotel Beach & Spa Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
299,00
279,00
339,00
0-2 yaş 3-12 yaş
Ücretsiz
259,00
Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
Kredi Kartına 9 Taksit
Fiyata Dahil Hizmetler
- Lüks Otobüsler İle Ulaşım
- Belirtilen Otellerde Konaklama - (1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
- Çevre Gezileri
- İkramlar - (Araç İçi İkramlar)
- Rehberlik Hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Ekstra Turlar
- Kişisel Harcamalar
- Öğle Yemekleri
- İçecekler
- Müze Kart
Tur Programı
1. Gün    Gece Yolculuğu
  00:00 İzmit Halkevi Durağı, 01:30 Bursa Özdilek Avm, 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü ), 22:00 Trump Tower Otoparkı, 23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı, 23:30 Çayırova Mc Donalds Değerli Konuklarımız; Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte İzmir’e doğru gece yolcuğumuza başlıyoruz.
2. Gün    Şirince - Şarap Evi - Meryem Ana Evi - Efes Antik Kenti
  Değerli Konuklarımız; Sabah saatlerinde 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1.800 haneli bir Rum kasabası olan Rivayete göre halk tarafından Çirkince olarak adlandırılan fakat keşfedildikten sonra Şirince olarak değiştirilen Mayaların 2012’de kıyametin kopacağı ve Dünya’da sadece buraya bişey olmayacak dediği Şirince geliyoruz. Ekstra olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından bölgeye özgü Şarapların tadına bakacağımız Şarap Evini ziyaret ediyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Alışverişimizin ardından Arnavut kaldırımlarında, dar sokaklarında, Rehberimizin eşliğinde Şirince’yi geziyoruz. Şirince gezimizin ardından Tur aracımız ile buluşuyor ve Hz. İsa’nın Annesi Meryem Ana’nın son yıllarını yaşadığı ve öldüğüne inanılan eve hareket ediyoruz. Meryem Ana evi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza harekete ediyoruz. Ekstra aldığımız öğle yemeğimizin ardından UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescil edilen önemli bir Roma kenti olan Efes Antik Kentine hareket ediyoruz. Rehberimizin Antik şehirde anlatımları eşliğinde Tiyatro, Hamam, Odeon, Mermerli Yol gibi pek çok Yunan ve Roma döneminden kalma eserleri görüyoruz. Efes antik kent gezimizin akabinde konaklama yapacağımız otelimize gitmek için tur aracımız ile buluşuyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Şirince Artemis Restoran (Serpme Köy kahvaltısı ve Limitsiz çay – 25 TL)
Öğle Yemeği: Hitit Restoran (Çöp şiş menü – 20 TL)
Akşam Yemeği: Konaklama yapılacak otelde ve tur ücretine dahildir. Dinlenme Tesisi: Yasa Dinlenme Tesisi
3. Gün    Meryem Ana Kilisesi - Eski Kilise Camii - Alaçatı Ot Festival Alanı Serbest Zaman - İstanbul
  Değerli Konuklarımız; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Alaçatı’ya geliyoruz. 17. yüzyılda Alaçatı’yı oluşturan yukarı ve aşağı mahallede toplam iki kilise bulunuyordu. Ancak bu tarihten sonra büyük göçler Alaçatı’nın nüfusunun artmasına ve iki kilisenin ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmasına neden olmuştu. Ephesos Metropolit’i Dionysios Kalliarkis de katılmış ve kilisenin beratını bizzat o vermiştir. Meryem Ana Kilise gezimizin ardından Alaçatı Festival ot festival alanına geliyor ve tur aracımızdan ayrılıyoruz. Dağlama, Deli Kereviz, Deve Tabanı, Ebegümeci, Eşşek Helvası, Hardal, İğnelik, Körmen, Radika, Şevketi Bostan, Tilkişan, Tirşik Otu, Turp Otu, Yabani Marul, Yabani Rezene gibi otları bulabileceğniz pazar alanında şifalarını öğreniyor ve Alaçatı Amfi Tiyatrosuna gidiyoruz. Rehberimiz serbest zaman veriyor ve belirtmiş olduğu saatte ve yerde buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka acente organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz.
Öğlen Yemeği: Alaçatı Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Bu gece akşam yemeği yoktur. Tur ücretine dahil değildir. Yol üzerinden ki dinlenme tesisinde alınacaktır.
Mola ve Alışveriş Tesisleri: Yasa Dinlenme Tesisleri
Ulaşım Kalkış Noktaları
 • 00:00 İzmit Halkevi Durağı
 • 01:30 Bursa Özdilek Avm
 • 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü )
 • 22:00 Trump Tower Otoparkı
 • 23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı
 • 23:30 Çayırova Mc Donalds
 • Açıklamalar
  Müze Ören Yerleri Girişleri Hakkında: 
  65 yaş ve üstü T.C vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, T.C vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler. 

  Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.  3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda  acente sorumluluğu yoktur. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda acente misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 

  Kişi Sayısına Göre Ulaşım Araçlarımız Değişkenlik Göstermektedir. 

  Ulaşım Araçlarımız 
   Mercedes Travego: 46+1+1 Koltuklandirma, Abs, Asr, Klimali, Karoseri Indirme Kaldirma Sistemi, Tempomat (Hiz Sinirlayici ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör, 
   Mercedes Toursimo: 46+1+1 Koltuklandirma, Abs, Asr, Klimali, Karoseri Indirme Kaldirma Sistemi, Tempomat (Hiz Sinirlayici ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör, 
   Man Fortuna: 46+1+1 koltuklandirma, Abs, Asr, Klimali, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatici, tavana bütünlesmis önde 17” ve orta kapi üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanallari üzerine monte edilmis aç-kapa dügmeli hoparlör ve okuma lambalari, buzdolabindan olusan mini mutfak seti. 
   Doruk T: 39+1+1 Koltuklandirma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve genis kadife kapli yolcu koltuklari, güçlü klima sistemi ve LED aydinlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunlugu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanallari üzerine monte edilmis aç-kapa dügmeli hoparlör ve okuma lambalari, buzdolabindan olusan mini mutfak seti. 
   Midibusler: ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandirma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabi, su isiticili mutfak ünitesi, okuma lambalari, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatici 
   Minibusler: VW VOLT 12+1 koltuklandirma, Özel tasarlanmis Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabi, okuma lambalari, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatici 
   Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabi, okuma lambalari, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Gemi Aktiviteleri
  Samsung Galaxy Note 7 Hakkında Önemli Bilgilendirme !

  Pegasus Havayolları Uçuşlarında;
  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Avrupa Havacılık Emniyeti Teşkilatı (EASA) tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galaxy Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, bagajlarda taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Türk Havayolları Uçuşlarında;
  Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının oluşturduğu güvenlik riski sebebiyle yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları
  172.16.11.97
  Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 0 san. 421 sal.