444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Assos Konaklamalı Ayvalık Turu

(05 Nisan - 08 Nisan 2018)
Ziyaret Edilecek Yerler
 • Ayvalık
 • Cunda Adası
 • Şeytan Sofrası
 • Assos
 • Behramkale
 • Bozcaada
 • Çanakkale
[+] Daha Fazla Göster
Ulaşım: Lüks Otobüsler İle
Tur Kodu: 73475
Tur Tarihleri:
Assos Nazlıhan Otel & Assos Eden Gardens Otel Vb.
Erken Rezervasyon %20 İndirim + 9 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
498,75
399,00
448,75
359,00
623,75
499,00
3-6 yaş 7-12 yaş
248,44
198,75
420,31
336,25
'e özel ekstrede %5 indirim
Rezervasyon Yap
Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
Kredi Kartına 6+3 Taksit
Erken Rezervasyon %20 İndirim + 9 Taksit
05 Mart tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 05 Nisan-10 Haziran günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.
Fiyata Dahil Hizmetler
- Lüks Otobüsler İle Ulaşım
- Belirtilen Otellerde Konaklama - (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
- İkramlar - (Otobüs İçi İkramlar)
- Çevre Gezileri
- Rehberlik Hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
- Kişisel Harcamalar
- Öğle Yemekleri
- İçecekler
- Ekstra Turlar
- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Müze Kart(Opsiyonel)50,00 TL
Tur Programı
1. Gün    Gece Yolculuğu
  23:59 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü 
00:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 
01:15 Kartal Köprüsü Altı 
01:30 Çayırova Mc Donald’s
2. Gün    Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Assos
 
02:45 Bursa Almira otel önünden alınacak olan misafirlerimizle araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz .
Sabah yolda Zeytinli köy de  verilecek olan köy kahvaltısı molasının ardından (ekstra) Ayvalık’ a doğru hareket ediyoruz. Ayvalık merkezde Kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri'ni görüp, çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Ayvalık merkez gezisinin ardından Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasına doğru Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek  ( mini ) ulaşıyoruz. Cunda  da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ( dışaradan görüyoruz ) ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Öğlen yemeği (extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası'nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Buradan sonra Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Burada rehberimizden Şeytan Sofrası’nın hikayesini dinledikten sonra kısa bir mola ardından akşam yemeği ve konaklama için Assos’ta bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Zeytinli köy de köy kahvaltısı (Ekstra) 
Öğle Yemeği: Cunda da serbest zaman olarak (Ekstra )  
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Assos Nazlıhan Otel yada Assos Eden Gardens Otel 
Mola : Susurluk Konak Tesisleri 
Rota : 583 km
3. Gün    Behramkale - Athena Tapınağı - Zeus Altarı - Adatepeköyü - Tahtakuşlar Müzesi - Assos
  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında ilk durağımız olan Athena Tapınağına hareket ediyoruz . Kısa bir tırmanış ve manzara eşliğinde ki yolculuğun ardından bilgelik ve zeka tanrıçası Athena adına inşa edilmiş tapınağın bulunduğu akropole çıkıyoruz. Aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer olan Athena Tapınağı'nda bölge hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra tur otobüsümüze binerek Zeus Sunağına doğru hareket ediyoruz. Adatepe Köyü girişinde, motorlu taşıtlara kapalı olan bir yoldan gidilen Zeus Altarı’na çam ağaçlarıyla çevrili 790 metrelik bir yürüyüşle ulaşılıyor. Yürüyüşün sonunda karşılaşılan manzara o mesafeye kesinlikle değiyor. Küçükkuyu’nun sırtını yasladığı Gargaran Tepesi, Eski Yunan kültüründe tanrılara adak adanan Zeus Sunağı’na ev sahipliği yapıyor. Eski Yunanlar savaşlarda galip gelmek, kuraklıktan, hastalıktan kurtulmak, bereketli ürün almak, felaketlerden korunmak gibi sebeplerle tanrılara kurban veriyorlardı . Zeus’un ayak izi olduğu düşünülen izlerin de görülebildiği, taş duvarlarla örülü küçük bir odanın bulunduğu Zeus Altar’ı ziyaretimizin ardından tarihin heyecan verici sahnelerini yaşatan, huzuru ve muhteşem doğasıyla öne çıkan Adatepe Köyü, Kuzey Ege’nin ömür uzatan köylerinden biridir. Burada kısa bir çay kahve ve fotoğraf molasının ardından  Türkiye’nin ilk özel etnografya galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, 1991’de kendi doğduğu köyde Alibey Kudar tarafından kurulmuş. Müze, Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye’de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olma unvanına sahip. Orta Asya’dan Türkiye’ye göçen Türk boylarının Şamanizm kültürüne ait inançları ve kültür varlıkları sergileniyor. Galeride, Türk boylarına özgü giyim, ev eşyaları, aletleri, objeleri, halıları ve çadırları gibi pek çok eşya ile; el işi, sanat yapıtları, yazmalar, kolye ve nazarlıklar gibi detaylarla, aynı zamanda dünyada sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası yer alıyor. Tahta kuşlar gezisinin ardından gezimizi sonlandırarak Assos ‘ da bulunan otel otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir 
Öğle Yemeği: Serbest zaman 
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set mönü olarak alınıp tur ücretine dahildir. 
Konaklama: Assos Nazlıhan Otel yada Assos Eden Gardens Otel 
Rota : Assos - Athena Tapınağı - Zeus Altar‘ı - Adatepe Köyü – Tahtakuşlar Müzesi – Assos 149 km
4. Gün    Bozcaada - Çanakkale - Tekirdağ - İstanbul
  Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Ceneviz Kalesini ( Panaromik ) gördükten sonra dileyen konuklarımızla adanın rum sokaklarını ve Türk Mahallesini adanın ılık rüzgârı ile birlikte geziyoruz Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda ( Hava Şartlarına Göre ) denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek karşıya geçiyoruz. Turumuzu sonlandırarak İstanbul’a doğru siz değerli misafirlerimizi aldığımız yere bırakmak üzere yola çıkıyoruz . 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir 
Öğle Yemeği: Serbest zaman  
Akşam Yemeği: Tekirdağ’da mola tesisinde alınacaktır (Ekstra ) 
Mola : Tekirdağ yolunda Mola Tesisi 
Rota : Assos - Bozcaada - Çanakkale - Tekirdağ - İstanbul  

**Not : Kartal - Çayırova ve Bursa dan binen misafirlerimiz dönüş yolunda Kadıköy de ayrılıyoruz.
Ulaşım Kalkış Noktaları
 • 23:59 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü
 • 00:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
 • 01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
 • 01:15 Kartal Köprüsü Altı
 • 01:30 Çayırova Mc Donald’s
 • 02:45 Bursa Almira Otel Önü
 • Açıklamalar
  Önemli Not : Aracımız Çanakkale Üzerinden Geri Döneceği İçin Kartal Çayırova Ve Bursa Dan Alınan Misafirlerimiz Kadıköy De İnmek Zorundadırlar

  Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

  Turumuzda Kullanılacak Olan Araçlar:
  Turlar da kullanılacak olan araçlar katılım sayısına göre ayarlanmaktadır.
  27 kişi ve üzeri MercedesTravego –Tourismo , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
  27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
  18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.


  Müzekart Hakkında:
  Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 50 TL ücret karşılığında alınabilir.İNDİRİMLİ MÜZE KARTT .C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 20 TL ücret karşılığında satın alabilirler.

  Gemi Aktiviteleri
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları
  172.16.11.91
  Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 2 san. 511 sal.