444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00
Sonuçları Filtrele

Floransa Otelleri

2 Yetişkin - 04.12.2017 - 05.12.2017 tarihleri için Floransa otelleri araması yapılmıştır.
Floransa otelleri: Loggiato Dei Serviti
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
Ücretsiz İnternet
4,5
1190 Değerlendirme
Son 2 Oda
510,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Montebello Splendid Hotel
Near santa maria novella basilica and museum, Floransa
Ücretsiz İnternet
4,5
981 Değerlendirme
825,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Croce Di Malta Hotel
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
Ücretsiz İnternet
3,5
774 Değerlendirme
449,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Bernini Palace
Near ponte vecchio, Floransa
Ücretsiz İnternet
4,5
1221 Değerlendirme
Son 4 Oda
1.144,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Hotel Spadai
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
Ücretsiz İnternet
5,0
1418 Değerlendirme
Son 2 Oda
582,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: San Firenze Suites & Spa
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
Ücretsiz İnternet
5,0
630 Değerlendirme
Son 1 Oda
1.260,00
Toplam oda fiyatı
Hotel Londra
Otelde Öde
Floransa otelleri: Hotel Londra
Near central market, Floransa
Ücretsiz İnternet
3,5
1304 Değerlendirme
503,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Hotel Pendini
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
Ücretsiz İnternet
4,5
1915 Değerlendirme
494,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Hotel Santa Maria Novella
Near cathedral of saint mary of the flower, Floransa
tatilsepeti.com Özel İndirimi %10 Ücretsiz İnternet
4,5
1694 Değerlendirme
722,00
656,00
Toplam oda fiyatı
Floransa otelleri: Room Mate Isabella
Near ponte vecchio, Floransa
Ücretsiz İnternet
4,5
477 Değerlendirme
538,00
Toplam oda fiyatı
 

Floransa, İtalya

Floransa Otelleri


İtalya'nın Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa, geçmişte olduğu gibi bugün de Avrupa'nın önemli ticaret merkezleri arasında yer alması nedeniyle dikkat çekmektedir. Tarihi dokusu, muhteşem yapıları, sosyal yaşamı ve büyük sanatçıların eserlerini barındıran sanat merkezleri nedeniyle her yıl yüz binlerce turisti misafir etmektedir. Küçük bir kent olan Floransa, farklı bütçe ve ihtiyaçları barındıran otel alternatifleri nedeniyle de tercih edilmektedir.

Floransa Otel Bölgeleri Hakkında Genel Bilgi

Floransa kent merkezinde yer alan oteller, pahalı fiyatları ile bilinmektedir. Küçük bir şehir olması nedeniyle merkezinden on dakika yürüyüş mesafesi uzaklığında uygun fiyatlı pek çok konaklama alternatifi bulabilirsiniz. Floransa otelleri, açık hava müzesi olarak görülen kentin önemli meydanları etrafında konumlanmaktadır. Duomo Meydanı, Piazza della Repubblica ve Piazza della Signoria gibi meydanlarla tren istasyonu arasında onlarca alternatif bulabilirsiniz. Otelinizi Arno Nehri'nin kuzeyinde kalan bölge içerisinden tercih ederek önemli meydan ve tren istasyonunun yakınında konaklayabilirsiniz. 

Floransa Otellerinde En Uygun Nasıl Tatil Yapabilirim?

Floransa Otelleri içerisinden kaliteden ödün vermeden uygun konaklama fırsatı yakalamanın yolu erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmekten geçmektedir. 2000'in üzerinde otel alternatifinin yer aldığı kent, İtalya'nın popüler pek çok kentine oranla daha uygun fiyatlara konaklama fırsatı tanısa da özellikle merkezinde pahalı alternatifler bulunmaktadır. Konaklama fırsatlarını takip ederek ya da erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek kaliteli hizmet veren pek çok otelde son derece uygun rakamlara konaklayabilirsiniz.

Floransa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuzey İtalya'da Toskana bölgesinde bulunan Floransa Arno Nehri kenarında kurulmuştur. Floransa İtalyan Rönesansı'nın doğum yeridir. Şehirde pek çok müze ve galeri bulunmaktadır.Floransa kültürü ve mimarisi ile dikkat çeken ünlü bir turizm kentidir.

Floransa Gezilmesi Gereken Yerler

Avrupa'nın gözde ticari merkezleri arasında yer alan Floransa; köklü tarihi, mimari dokusu ve sanat eserleriyle benzersiz bir gezi sunmaktadır. Dünyaca ünlü galeriler içerisinde yer alan Uffuzi Galerisi, Floransa'nın en büyük katedrali Duomo, en eski yapıları arasında yer alan Vecchio Sarayı, en eski devlet binası olan Bargello, el yazması koleksiyonu ile meşhur San Marco, Avrupa'nın ilk çizim okulu olan Floransa Güzel Sanatlar Okulu ve Kutsal Haç Kilisesi olarak bilinen Santa Croce Bazilikası görmeden dönülmemesi gereken eserler arasına yer almaktadır. Ayrıca Floransa'nın tarih kokan sokaklarında kaybolabilir, birbirinden önemli eserlerin bulunduğu sanat galerini gezebilir ya da herhangi bir kafesine oturup hareketli sokaklarını seyre dalabilirsiniz.

Floransa'da Yapılması Gereken Aktiviteler

Sanat şehri olarak nam salan Floransa, birbirinden önemli yapılarını gezmek, tarih kokan sokaklarını dolaşmak, önemli sanatçıların eserlerini ziyaret etmek dışında gece hayatıyla da bilinmektedir. Popüler gece kulüplerinde sabaha kadar ünlü DJ'lerin performansıyla eğlenebilir, şehrin önemli mekanlarının karşısında konumlanan teras mekanlarında kentin muhteşem manzarası eşliğinde şarap içebilirsiniz. Duomo Meydanı'nda hediyelik eşyalar satın alabilir, mücevher ve antikalar arasında kaybolmak için Ponte Vecchio bölgesinde bir tura çıkabilirsiniz. Kentin ruhunu daha yakından tanımak için karnaval ve festivallerinden birine katılabilirsiniz. 

Floransa Şehir İçi Ulaşım

Şehir merkezinde yaygın otobüs ağı bulunur. Otobüs biletinizi damgalattıktan sonra 90 dakika yolculuk yapabilirsiniz. Şehrin eski ve tarihi bölgesinde araç kullanmanıza gerek kalmadan birçok yeri gezebilirsiniz. Floransa da bisiklet kiralama çok yaygın kullanılır. Tramvayla da turistik bölgeler gezilebilir.

Floransa Turları ve Floransa Otelleri arasından kendinize en uygun olanı seçin, hemen tatilinizi planlayın.

Floransa'ya Ne Zaman Gidilir?

Floransa'nın iklimi Akdeniz iklimine yakındır. Yazlar sıcak ortalama 24 derece kışlar ise ılık ortalama 6-7 derecedir. Yaz aylarında şehir çok kalabalık olur. İlkbahar ve sonbahar da daha rahat gezilebilir.

Floransa'da Mutlaka Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Minimalist İtalyan mutfağının en güzel örneklerini barındıran Floransa, zengin peynir çeşitleri, kırmızı et yemekleri ve deniz ürünleri ile anılmaktadır. Birbirinden güzel İtalyan şarapları ile lezzetli peynirlerini deneyebilirsiniz. Kahve kültürü ile anılan kent, espresso çeşitleri ile ön plana çıkmaktadır. Günün her anı taze kahve lezzetini tadabilirsiniz.

Sayısız kesim yöntemiyle onlarca farklı isimde sunulan ev yapımı makarnalarını deneyebileceğiniz kent, odun ateşinde pişen pizzaların tadını çıkarmanız için fırsatlar sunmaktadır. Az pişmiş Floransa bifteğini deneyebilir, risotto ve lazanyalarının tadına bakabilir, İtalyan ev yemeklerini tadabileceğiniz salaş ve küçük restoranlarda lezzet şöleni yaşayabilirsiniz. Tatlı olarak tiramisu sipariş edebilir, dinlenmek için verdiğiniz molalarda lezzetli şarap ve kahveleri ile tazelenebilirsiniz. 

En uygun Floransa otel fiyatları için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilir, dönemsel olarak yapılan kampanyaları takip edebilirsiniz. Floransa Şehir Rehberi'ne göz atarak kentin sunduğu güzellikleri atlamadan tatil yapmanın keyfine erişebilirsiniz. 

Başa Dön
Neden tatilsepeti.com?
Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
Avantajlı ödeme seçenekleri
300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
Tatil Sepeti İş Ortakları
Floransa, İtalya Otelleri
172.16.11.95
Expedia Yükleme süresi: 0 dak. 1 san. 450 sal.Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 3 san. 244 sal.