444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00
Sonuçları Filtrele

Paris Otelleri ve Fiyatları

2 Yetişkin - 10.07.2017 - 11.07.2017 tarihleri için Paris otelleri araması yapılmıştır.
Paris otelleri: Hotel Britannique
Near notre dame cathedral, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
1535 Değerlendirme
Son 1 Oda
805,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Dauphine Saint Germain Hotel
Near notre dame cathedral, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
828 Değerlendirme
Son 1 Oda
825,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Hôtel Sainte-beuve
Near le bon marche, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
520 Değerlendirme
Son 1 Oda
868,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Le Parisis Paris Tour Eiffel
Near eiffel tower, Paris
Ücretsiz Internet
4,0
121 Değerlendirme
Son 1 Oda
817,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Relais Bosquet
Near eiffel tower, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
1891 Değerlendirme
Son 1 Oda
749,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Hotel De Buci By Mh
Near notre dame cathedral, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
719 Değerlendirme
Son 2 Oda
1.213,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Hotel Saint Dominique
Near les invalides, Paris
tatilsepeti.com Özel İndirimi %10 Ücretsiz Internet
4,5
445 Değerlendirme
Son 3 Oda
964,00
878,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Victoria Palace Hotel Paris
Near tour montparnasse, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
552 Değerlendirme
1.149,00
Toplam oda fiyatı
Paris otelleri: Hotel D'aubusson
Near notre dame cathedral, Paris
Ücretsiz Internet
4,5
1012 Değerlendirme
Son 3 Oda
1.280,00
Toplam oda fiyatı
Hotel Duo
Otelde Öde
Paris otelleri: Hotel Duo
Near notre dame cathedral, Paris
Ücretsiz InternetÜcretsiz Hoşgeldin İçeceği
4,0
699 Değerlendirme
872,00
Toplam oda fiyatı
 

Paris

Paris Otelleri

Paris otelleri ve Paris denilince hemen akla Moda geliyor.

Paris Hakkında

Fransa’nın başkenti Paris, Sein Nehri‘nin üzerinde Paris Havzası’nın ortasına kurulmuş bir şehir. Şehirde ikamet edenlere ve o şehre ait insanlara dünyada adeta bir marka haline gelmiş olan Parisien(ne) adı ile hitap ediliyor. Tüm dünya da anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile bilinen Paris, aynı zamanda başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında da yer alıyor. Moda ve lüksün dünyadaki başkenti olabilecek birkaç şehir arasına adını altın harflerle yazdıran Paris, “Işık Şehir” (Ville Lumière) diye de anılıyor aynı zamanda.

Paris'te Gezilmesi Gereken Yerler

Şehir ile özdeşleşen, dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Eyfel Kulesi, Paris'e adım atan bir çok kişinin görmeyi beklediği manzaraların başında geliyor.1887-1889 yılları arasında Fransız Devrimi’nin 100.yıl kutlamalarında düzenlenen Paris Fuarı’nın giriş kapısı olarak tasarlanan kuleyi ziyaret etmek isteyenler için bir kaç farklı bilet türü bulunuyor. Kule toplamda 3 katlı olarak anılıyor. ''Sommet'' yani en üst kata çıkmak için ise günler öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Özellikle sanatsever turistler için Paris gezisinin ilk durağı Louvre Müzesi olabilir.Dünyanın dört bir yanından oldukça kıymetli eserlere ev sahipliği yapan müzeyi tam anlamıyla gezebilmek için 2 gün gerektiği söylentiler arasında.

19.yüzyılda revü ve kabare gösterilerini görmek ve genel evlere gitmek için bölgeye gelen ressam ve sanatçıların buluşma noktası olan Montmartre Paris'te görülmesi gereken en renkli yerlerinden birisi.

Montmarte caddelerinde yürümeye devam ederken karşınıza meşhur kırmızı değirmeni, elit erotik şovları ve ünlü kan-kan dansıyla Moulin Rouge çıkıyor. Müze olarak da ziyaret edebileceğiniz ünlü Moulin Rouge’da bir revü izleyebilmek için bir kaç gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Montmarte'da yer alan ünlü bazilika Sacré- Coeur'u görebilmek için ise bir tepeye çıkmanız gerekiyor. Ziyaret edenlerin çimenlerinde oturarak piknik yapıp dinlendiği bu alan Paris'in en güzel manzaralarından birine de sahip aynı zamanda.

Paris'in en önemli duraklarından bir diğeri de Pont de l’Archevêché köprüsü. Kilit köprüsü olarak da bilinen bu ünlü köprüye insanlar sevgilerini temsil eden birer kilit asarak üzerlerine isimlerini yazıyorlar.

Dünyanın en önemli moda başkentlerinden olan Paris, alışveriş dendiğinde birbirinden şık ve göz alıcı alışveriş merkezlerinin yanı sıra ünlü caddesi Şanzelize (Champs-Elysees) ile akıllara geliyor. Yaya ve araç trafiğine açık olan geniş cadde gece de gündüz de oldukça kalabalık ve hareketli. Zafer anıtından başlayıp Concorde meydanına kadar devam eden bu görkemli caddede dünyanın en ünlü markalarının devasa mağazalarını ve önlerinde oluşan metrelerce kuyrukları görmek mümkün.

Paris'in hem mimari hem de içerisindeki mağazalar açısından en göz dolduran alışveriş merkezi ise kuşkusuz Galeries La Fayette şehrin en ünlü ve en büyük alışveriş merkezlerin biri. Paris'in ünlü Opera binasının tam arkasında kalan Galeries LaFayette, dünyaca ünlü markalar ve birbirinden çeşitli ürünler ile alışveriş için en uygun yerlerden biri.

Paris'te Ne Yenir?

Dünyanın sayılı metropollerinden olan Paris'te yeme-içme sorunu ile karşılaşmak neredeyse imkansız. Ünlü Fransız mutfağına dair yemekler damak tadınıza çok uygun olmasa bile Paris'te karşılaşacağınız sokak lezzetleri, ünlü hamur işleri ve tatlıları seyahatinizi oldukça keyifli bir hale getirebilir. Ünlü pastane zinciri Laduree Fransa'nın önemli markalarından biri. Birbirinden çeşitli aroma ve renklerde küçük makaronlar üreten bu pastane Paris'e gidenlerin uğramadan dönmemesi gereken noktalar arasında.

Tatlıya geçmeden önce ana yemek tercih etmek isterseniz ekonomik ve lezzetli yemekler için bistro, brasserie ve restoranların sunduğu fiks menüleri deneyebilirsiniz.Genellikle “Formule”,“Table d’hote”ya da “Prix Fixe”olarak belirtilen bu menüler, farklı lezzetler denemek isteyenler için birebir.

Sokak lezzetleri arasında herkesin damak tadına uygun ve ekonomik olan bir diğer alternatif ise ünlü Fransız krepleri. Sokaklarda seyyar satıcıların içerisine çilek, muz ve genellikle nutella koyarak servis ettikleri bu krep türü,lezzetli ve keyifli bir atıştırmalık için birebir.

En uygun Paris Otelleri arasından kendinize en uygun olanı seçin, hemen tatilinizi planlayın.

Başa Dön
Neden tatilsepeti.com?
Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
Avantajlı ödeme seçenekleri
300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
Tatil Sepeti İş Ortakları
Paris, Fransa Otelleri
172.16.11.97
Expedia Yükleme süresi: 0 dak. 2 san. 43 sal.Sayfa Yükleme süresi 0 dak. 4 san. 40 sal.