444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Atina Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Atina Hakkında

  Yunanistan'ın başkenti olan Atina, Eski Yunan medeniyetlerinin de merkezi olduğundan her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Atina isminin tarihçesine bakıldığında; şehrin koruyucusu olan ve savaş tanrısı olduğuna inanılan Athena'dan esinlenildiği görülüyor. Antik çağlardan beri ilgi görmeye devam eden bu şehri gezmek için Atina uçak bileti seçeneklerini araştırmaya başlayabilirsiniz. 

  "Kültür Şehri" olarak adlandırılan Atina, yoğun nüfusu sayesinde Yunanistan'ın üçte birini oluşturuyor. Günümüzde modern ve kozmopolit bir yapıya sahip olan Atina; antik çağlarda ise ticaret ve kültür şehri olması sayesinde geçmişten bugüne, önemini hiçbir şekilde kaybetmemesiyle öne çıkıyor. Siz de bu muhteşem şehri gezmek ve tarihin yaşayan kalıntılarını ziyaret etmek için hemen Atina uçak bileti sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve bulunduğunuz bölgeden; Atina dış hat uçuşları ya da Atina iç hat uçuşları arasından size uygun olanını satın alabilirsiniz.

  Atina Uçak Bileti Fiyatları

  Son derece zengin ve köklü bir tarihe sahip olan Atina, 1834 yılında Osmanlı'nın bu toprakları terk etmesi ile yeni bir devletin başkenti olma şansını yakaladı. Neolitik Çağ'dan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir, herkesin kesinlikle bir kere de olsa görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Mitolojik tanrıları, şehir efsaneleri, ören yerleri, tarihi ve mimari ile büyüsüne kapılacağınız Atina'ya; sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde giderek rahatça gezinizi veya tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kış mevsiminde soğuk olan şehir; yaz aylarında ise çok sıcak ve kalabalık olduğundan gezmek için bahar aylarını tercih etmelisiniz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına nazaran diğer aylarda gezi yaparak ucuz Atina uçak bileti fiyatları ile bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Kendi şehrinizden aktarmalı olan Atina kalkışlı uçuşlar ya da direkt Atina uçuşları seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
  Atina ziyaretiniz sırasında mutlaka gezmeniz ve havasını solumanız gereken pek çok yer bulunuyor. Grup eşliğinde gezmek yerine bireysel bir gezi planı yaparak merak ettiğiniz yerlerde daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bu şehre ayak bastıktan sonra görmeniz gereken özel yerleri; Akropolis, Parthenon (Pantehon), National Archaeological Museum, Syntagma Meydanı (Ana Yasa Meydanı), Panathenaic Stadyumu, Kolonaki Bulvarı, Atina Parkları, Atina Limanı ve Omonia Meydanı olarak sıralayabilirsiniz. Seyre doyamayacağınız ve her adımınızda tarihin eski dönemlerini tüm zihninizde hissedeceğiniz Atina'nın gece hayatını da görmek için ise Plaka, Gazi Bölgesi ve sahil kesimini ziyaret etmeniz gerekiyor.
  Atina'nın moda , film , dans  gibi festivallerini ve yerel etkinliklerini merak ediyorsanız öncelikle yılın belirli dönemlerinde yapılan bu festivallerin tarihlerini öğrenmelisiniz. Görmek istediğiniz festival için önceden rezervasyon yaparak ucuz Atina uçak bileti satın alabilirsiniz. Erken rezervasyon kapsamında daha ucuz olan Atina uçak bileti fiyatları, gezi masrafından tasarruf etmenize de olanak sağlıyor.
  Atina'yı yılın her döneminde farklı ülkelerden pek çok turist ziyaret ettiğinden istediğiniz zaman Atina uçak bileti bulabilirsiniz. Tatiliniz için uygun zamana denk gelen Atina uçuş seferleri arasından sizin için en uygun  olanı inceledikten sonra biletinizi alabilir ve yolculuğunuz için heyecanlı geri sayıma başlayabilirsiniz. Yolculuk gününüzden bir gün önce son dakika  stresi yaşamamak adına online check-in yaparak uzun kuyruklarda bekleme durumunu listeden çıkarabilirsiniz. Dış hat uçuşu gerçekleştiriyorsanız bagaj limiti konusuna dikkat etmeyi ve sınırı aşmamayı unutmamalısınız. Uçuşunuz hakkında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak iptal iade koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Yurt Dışı Turları  ile Atina’nın de içinde yer aldığı birçok kenti gezginler  ile birlikte gezmek istiyorsanız Atina Turları sayfasını ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  Atina Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Keyifli bir uçuştan sonra Atina Havalimanı'na ulaşıp bagajlarınızı alarak şehir merkezine gitmek için otobüs, metro ya da taksileri kullanabilirsiniz. 2000'li yıllarda yapılan Atina Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak 45 dakikanızı alıyor.  Daha detaylı bilgi ve Ucuz Atina Otelleri için Atina Şehir Rehberi sayfasına göz atınız.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları