444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Brüksel Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Brüksel Hakkında 

  Brüksel, Belçika’nın başkentidir. Belçika’da bulunan üç federal bölgeden biri Brüksel Bölgesi’nin de aynı zamanda başkentidir. 

  Brüksel, günümüzden birkaç yüzyıl önce, o bölgedeki bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkarılmış bir şehirdir. Brüksel, kelime anlamı olarak da ‘bataklığın içinde bulunan yerleşim yeri’ anlamına gelmektedir. 

  Brüksel kenti diplomatik anlamda da oldukça önemli bir kenttir. Avrupa Birliği’nin üç ana kurumlarından olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının oldukça büyük çoğunluğu Brüksel’de yerleşik bulunaktadır. Avrupa Parlamentosu ise, Strazburg ile birlikte dönüşümlü olarak Brüksel’de çalışmalarına devam etmekte ve yürütmektedir. Bunların dışında olan birçok irili ufaklı yüzlerce kuruluş da hesaba katıldığı zaman, Brüksel kenti AB veya Avrupa başkenti olarak lanse edilir. Tüm bunların yanı sıra, NATO Merkez Karargâhı da yine Brüksel’de yer almaktadır.

  Brüksel Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Brüksel’in ana havaalanıdır. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanı, şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için ilk tercih edebileceğiniz ulaşım aracı tren olabilir. 15 dakikalık periyotlarla hareket eden bu trenlerle, şehir merkezine yaklaşık 25 dakika sürecek bir yolculuk sonucunda ulaşabilirsiniz.

  Bunun dışında 12.00 – 21.00 saatleri arasında, havaalanından şehir merkezine otobüs seferleri de yapılmaktadır. Otobüs vasıtasıyla toplam yolculuk süresi ise 20 – 30 dakika arasında değişmektedir. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için diğer alternatif yolunuz ise taksi seçeneğidir. Yaklaşık 35 Avro karşılığında, havaalanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

  Brüksel Güney Charleroi Havaalanı:
  Bu havaalanı daha çok ülke içi ve Belçika’ya çevre şehirlerden yapılan uçuşlar için kullanılmaktadır. Buradan şehir merkezine ulaşım için ise shuttleları kullanabilirsiniz. Her 30 dakikada bir sefer yapan bu araçlar ile 30 – 35 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Bununla beraber, taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz.

  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları