444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Brüksel Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Brüksel Hakkında 

  Brüksel, Belçika’nın başkentidir. Belçika’da bulunan üç federal bölgeden biri Brüksel Bölgesi’nin de aynı zamanda başkentidir. 

  Brüksel, günümüzden birkaç yüzyıl önce, o bölgedeki bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkarılmış bir şehirdir. Brüksel, kelime anlamı olarak da ‘bataklığın içinde bulunan yerleşim yeri’ anlamına gelmektedir. 

  Brüksel kenti diplomatik anlamda da oldukça önemli bir kenttir. Avrupa Birliği’nin üç ana kurumlarından olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının oldukça büyük çoğunluğu Brüksel’de yerleşik bulunaktadır. Avrupa Parlamentosu ise, Strazburg ile birlikte dönüşümlü olarak Brüksel’de çalışmalarına devam etmekte ve yürütmektedir. Bunların dışında olan birçok irili ufaklı yüzlerce kuruluş da hesaba katıldığı zaman, Brüksel kenti AB veya Avrupa başkenti olarak lanse edilir. Tüm bunların yanı sıra, NATO Merkez Karargâhı da yine Brüksel’de yer almaktadır.

  Brüksel Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Brüksel’in ana havaalanıdır. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanı, şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için ilk tercih edebileceğiniz ulaşım aracı tren olabilir. 15 dakikalık periyotlarla hareket eden bu trenlerle, şehir merkezine yaklaşık 25 dakika sürecek bir yolculuk sonucunda ulaşabilirsiniz.

  Bunun dışında 12.00 – 21.00 saatleri arasında, havaalanından şehir merkezine otobüs seferleri de yapılmaktadır. Otobüs vasıtasıyla toplam yolculuk süresi ise 20 – 30 dakika arasında değişmektedir. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için diğer alternatif yolunuz ise taksi seçeneğidir. Yaklaşık 35 Avro karşılığında, havaalanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

  Brüksel Güney Charleroi Havaalanı:
  Bu havaalanı daha çok ülke içi ve Belçika’ya çevre şehirlerden yapılan uçuşlar için kullanılmaktadır. Buradan şehir merkezine ulaşım için ise shuttleları kullanabilirsiniz. Her 30 dakikada bir sefer yapan bu araçlar ile 30 – 35 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Bununla beraber, taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları