444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Brüksel Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Brüksel Hakkında 

  Brüksel, Belçika’nın başkentidir. Belçika’da bulunan üç federal bölgeden biri Brüksel Bölgesi’nin de aynı zamanda başkentidir. 

  Brüksel, günümüzden birkaç yüzyıl önce, o bölgedeki bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkarılmış bir şehirdir. Brüksel, kelime anlamı olarak da ‘bataklığın içinde bulunan yerleşim yeri’ anlamına gelmektedir. 

  Brüksel kenti diplomatik anlamda da oldukça önemli bir kenttir. Avrupa Birliği’nin üç ana kurumlarından olan AB Komisyonu, AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu içinde ilk ikisinin resmi organlarının oldukça büyük çoğunluğu Brüksel’de yerleşik bulunaktadır. Avrupa Parlamentosu ise, Strazburg ile birlikte dönüşümlü olarak Brüksel’de çalışmalarına devam etmekte ve yürütmektedir. Bunların dışında olan birçok irili ufaklı yüzlerce kuruluş da hesaba katıldığı zaman, Brüksel kenti AB veya Avrupa başkenti olarak lanse edilir. Tüm bunların yanı sıra, NATO Merkez Karargâhı da yine Brüksel’de yer almaktadır.

  Brüksel Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Brüksel’in ana havaalanıdır. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanı, şehrin kuzeydoğusunda yer almaktadır. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için ilk tercih edebileceğiniz ulaşım aracı tren olabilir. 15 dakikalık periyotlarla hareket eden bu trenlerle, şehir merkezine yaklaşık 25 dakika sürecek bir yolculuk sonucunda ulaşabilirsiniz.

  Bunun dışında 12.00 – 21.00 saatleri arasında, havaalanından şehir merkezine otobüs seferleri de yapılmaktadır. Otobüs vasıtasıyla toplam yolculuk süresi ise 20 – 30 dakika arasında değişmektedir. 

  Havaalanından şehir merkezine ulaşım için diğer alternatif yolunuz ise taksi seçeneğidir. Yaklaşık 35 Avro karşılığında, havaalanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

  Brüksel Güney Charleroi Havaalanı:
  Bu havaalanı daha çok ülke içi ve Belçika’ya çevre şehirlerden yapılan uçuşlar için kullanılmaktadır. Buradan şehir merkezine ulaşım için ise shuttleları kullanabilirsiniz. Her 30 dakikada bir sefer yapan bu araçlar ile 30 – 35 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Bununla beraber, taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları