444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Budapeşte Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Budapeşte Adana Uçak Bileti Fiyatları

  • 1 Ay ve Üstü
  • Budapeşte - Adana
   15.06.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   642,31 Seç
  • Budapeşte - Adana
   16.06.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   1.091,31 Seç

  En Ucuz Adana Uçak Bileti Analizi

  Budapeşte Hakkında 

  Buda ve Peşt şehirlerinin birleşmesi ile oluşmuş şehir, Orta Avrupa'nın en önemli kentlerindendir. Buda daha çok tarihi kısmı barındıran kısım, Peşt ise modern kısımdır. Avrupa Birliği’nin 9. en kalabalık kenti olmasının yanı sıra ülkenin politik, ticari, endüstriyel ve kültürel merkezidir.
   
  Düz ve engebeli bir alan üzerinde yükselen başkent, Tuna Nehri’ni içine alan bir bölgede kuruludur. Yerleşim alanlarının yüksek bölümlerini oluşturan Castle (Kale) ve Gellert dağlarının yamaçlarından kentin düz alanlarına doğru akan Tuna Nehri, Budapeşte’nin merkezinden geçer. Yüksek dağların kenti muhtemel saldırılardan koruyacak bir set görevi görmesi ve Tuna Nehri’nin bereketli suları, Budapeşte’nin burada kurulmuş olmasının başlıca sebeplerindendir.

  Budapeşte Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Toplu taşıma;
  Ferihegy adındaki  demiryolu istasyonu Terminal 1 ‘e bağlıdır. Terminal 2A yada 2B yolcuları da 200E numaralı yerel otobüs ile Ferihegy vasútállomás da inerek buraya ulaşabilirler. Otobüs biletleri,  havaalanı terminali içindeki gazete satıcılarından 320 Macar Forinti’ne yada otobüs sürücüsünden 400 Macar Forinti’ne alınabilir. Bu otobüs ayrıca  Kobánya-Kispest ‘e kadar devam eder ,  buradan Metro M3  e geçebilirsiniz. Metroya geçebilmek için otobüsün son duruşunu bekleyin çünkü  sondan ikinci durak da Kobánya-Kispest olarak geçer fakat otobüsün son durduğu yer  metroya daha yakındır.
  Yarım saat süreli olarak banliyö trenleri de Budapeşte nin doğu ve batı  bölgelerine hareket eder. Budapeşte Nyugati  arası 23 dakikadır ve tek seferlik bileti 365 Macar Forinti tutarındadır

  Minibüs servisi;
  Eğer tek başınıza yolculuk yapıyorsanız  havaalanının minibüs servisini düşünmenizde yarar olabilir.  Aynı İstikamette gidecek olan yolcuları alarak paylaşılan taksi gibi çalışan bu minibüsler 3.200 Macar Forinti karşılığında sizi Budapeşte nin istediğiniz herhangi bir yerine ulaşmanızı sağlar.

  Taksi;
  Gideceğiniz  rotaya bağlı olarak Budapeşte ye  ulaşım 3.900 -6.500 HUF fiyat aralığında değişmektedir.


  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları