444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Budapeşte Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Budapeşte Hakkında 

  Buda ve Peşt şehirlerinin birleşmesi ile oluşmuş şehir, Orta Avrupa'nın en önemli kentlerindendir. Buda daha çok tarihi kısmı barındıran kısım, Peşt ise modern kısımdır. Avrupa Birliği’nin 9. en kalabalık kenti olmasının yanı sıra ülkenin politik, ticari, endüstriyel ve kültürel merkezidir.
   
  Düz ve engebeli bir alan üzerinde yükselen başkent, Tuna Nehri’ni içine alan bir bölgede kuruludur. Yerleşim alanlarının yüksek bölümlerini oluşturan Castle (Kale) ve Gellert dağlarının yamaçlarından kentin düz alanlarına doğru akan Tuna Nehri, Budapeşte’nin merkezinden geçer. Yüksek dağların kenti muhtemel saldırılardan koruyacak bir set görevi görmesi ve Tuna Nehri’nin bereketli suları, Budapeşte’nin burada kurulmuş olmasının başlıca sebeplerindendir.

  Budapeşte Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Toplu taşıma;
  Ferihegy adındaki  demiryolu istasyonu Terminal 1 ‘e bağlıdır. Terminal 2A yada 2B yolcuları da 200E numaralı yerel otobüs ile Ferihegy vasútállomás da inerek buraya ulaşabilirler. Otobüs biletleri,  havaalanı terminali içindeki gazete satıcılarından 320 Macar Forinti’ne yada otobüs sürücüsünden 400 Macar Forinti’ne alınabilir. Bu otobüs ayrıca  Kobánya-Kispest ‘e kadar devam eder ,  buradan Metro M3  e geçebilirsiniz. Metroya geçebilmek için otobüsün son duruşunu bekleyin çünkü  sondan ikinci durak da Kobánya-Kispest olarak geçer fakat otobüsün son durduğu yer  metroya daha yakındır.
  Yarım saat süreli olarak banliyö trenleri de Budapeşte nin doğu ve batı  bölgelerine hareket eder. Budapeşte Nyugati  arası 23 dakikadır ve tek seferlik bileti 365 Macar Forinti tutarındadır

  Minibüs servisi;
  Eğer tek başınıza yolculuk yapıyorsanız  havaalanının minibüs servisini düşünmenizde yarar olabilir.  Aynı İstikamette gidecek olan yolcuları alarak paylaşılan taksi gibi çalışan bu minibüsler 3.200 Macar Forinti karşılığında sizi Budapeşte nin istediğiniz herhangi bir yerine ulaşmanızı sağlar.

  Taksi;
  Gideceğiniz  rotaya bağlı olarak Budapeşte ye  ulaşım 3.900 -6.500 HUF fiyat aralığında değişmektedir.


  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları