444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Budapeşte Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Budapeşte Hakkında 

  Buda ve Peşt şehirlerinin birleşmesi ile oluşmuş şehir, Orta Avrupa'nın en önemli kentlerindendir. Buda daha çok tarihi kısmı barındıran kısım, Peşt ise modern kısımdır. Avrupa Birliği’nin 9. en kalabalık kenti olmasının yanı sıra ülkenin politik, ticari, endüstriyel ve kültürel merkezidir.
   
  Düz ve engebeli bir alan üzerinde yükselen başkent, Tuna Nehri’ni içine alan bir bölgede kuruludur. Yerleşim alanlarının yüksek bölümlerini oluşturan Castle (Kale) ve Gellert dağlarının yamaçlarından kentin düz alanlarına doğru akan Tuna Nehri, Budapeşte’nin merkezinden geçer. Yüksek dağların kenti muhtemel saldırılardan koruyacak bir set görevi görmesi ve Tuna Nehri’nin bereketli suları, Budapeşte’nin burada kurulmuş olmasının başlıca sebeplerindendir.

  Budapeşte Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Toplu taşıma;
  Ferihegy adındaki  demiryolu istasyonu Terminal 1 ‘e bağlıdır. Terminal 2A yada 2B yolcuları da 200E numaralı yerel otobüs ile Ferihegy vasútállomás da inerek buraya ulaşabilirler. Otobüs biletleri,  havaalanı terminali içindeki gazete satıcılarından 320 Macar Forinti’ne yada otobüs sürücüsünden 400 Macar Forinti’ne alınabilir. Bu otobüs ayrıca  Kobánya-Kispest ‘e kadar devam eder ,  buradan Metro M3  e geçebilirsiniz. Metroya geçebilmek için otobüsün son duruşunu bekleyin çünkü  sondan ikinci durak da Kobánya-Kispest olarak geçer fakat otobüsün son durduğu yer  metroya daha yakındır.
  Yarım saat süreli olarak banliyö trenleri de Budapeşte nin doğu ve batı  bölgelerine hareket eder. Budapeşte Nyugati  arası 23 dakikadır ve tek seferlik bileti 365 Macar Forinti tutarındadır

  Minibüs servisi;
  Eğer tek başınıza yolculuk yapıyorsanız  havaalanının minibüs servisini düşünmenizde yarar olabilir.  Aynı İstikamette gidecek olan yolcuları alarak paylaşılan taksi gibi çalışan bu minibüsler 3.200 Macar Forinti karşılığında sizi Budapeşte nin istediğiniz herhangi bir yerine ulaşmanızı sağlar.

  Taksi;
  Gideceğiniz  rotaya bağlı olarak Budapeşte ye  ulaşım 3.900 -6.500 HUF fiyat aralığında değişmektedir.


  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları