444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Bükreş Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Bükreş Hakkında


  Avrupa  ülkesi Romanya'nın başkenti olan Bükreş, aynı zamanda bölgenin en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Kültür, endüstri ve yönetim bakımından ülkenin ana merkezi olan şehir, sanat eserleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile de her yıl yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğruyor.

  "Doğu'nun Paris"i olarak adlandırılan şehrin geçmişi antik kentlere kadar uzanıyor. Günümüze kadar önemini hiçbir şekilde yitirmeyen Bükreş, kozmopolit bir yapıya da ev sahipliği yapıyor. Bükreş'in resmi dili Rumence olsa da yabancı misafirler ile iletişim kurmak adına İngilizcenin de kullanıldığı bölgeler bulunuyor. Karasal iklime sahip olan şehirde kışları çok soğuk olduğundan bahar ya da yaz döneminde gitmelisiniz. -Tatil  rotanızı bu yıl Bükreş'e çevirdiyseniz, hemen Bükreş bilet sorgulama işlemini gerçekleştirerek Bükreş uçak biletleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Seyahat tarihinizi belirledikten sonra erken rezervasyon avantajınızı değerlendirirseniz daha ucuz Bükreş uçak bileti fiyatları ile karşılaşabilirsiniz.

  Bükreş Uçak Bileti Fiyatları

  Bükreş'e giden her ziyaretçinin mutlaka gezmesi gereken uzun bir liste bulunuyor. Gezinizi bireysel yapıyorsanız bu yerlerin her birine giderek bolca fotoğraf ve video  çekmelisiniz. Bireyselliğin dışında grup ile gideceğiniz gezilerde ise bu listedeki yerlerin turunuza dahil olup olmadığını rehberinize sormalısınız. Ayrıca Yurtdışı Turları  ile Bükreş’in de içinde yer aldığı birçok Avrupa kentini gezginler  ile birlikte gezmek istiyorsanız Bükreş Turları sayfasını ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 
  Bükreş'te mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde; Tarihi Şehir, Zafer Yolu, Köy Müzesi, Herastrau Park, The National Museum of Art of Romania, Parlemento Sarayı, Antipa Müzesi, Jeoloji Müzesi, CEC Park, Ateneum, Eski Soylu Mahkemesi, Curtea Veche Kilisesi, Atatürk Anıt ve Meydanı ve Bükreş Türk Şehitliği yer alıyor. Bu gezi noktaların her birini görmek için hemen Bükreş uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve bulunduğunuz bölgeden Bükreş dış hat uçuşları ya da Bükreş iç hat uçuşları arasından size uygun olanını satın alabilirsiniz.
  Canlı ve bir o kadar hareketli olan Bükreş gece hayatı, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Gündüz şehrin tarihi yapılarını ve doğal güzelliklerini gezebilir ve geceleri ise eğlenmek için Bükreş'in cafe, bar ya da canlı müzik olan restoranlarını ziyaret edebilirsiniz. Eğlence mekanlarının çoğu şehir merkezinde yer aldığından istediğiniz saate kadar eğlenebilir ve daha sonra bir taksi aracılığı ile otelinize ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Her bütçeye uygun olan alışveriş seçenekleri ile turistlerin beğenisini kazanan alışveriş yerleri, özellikle yaz mevsiminde oldukça rağbet görüyor. Bükreş'e gitmişken sizden hediye bekleyen sevdiklerinize küçük hediyelik eşyaları çok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Sanat ve kültür şehri olan bu şehir için ucuz Bükreş uçak bileti bulmak için mutlaka sık aralıklar ile Bükreş uçak bileti sorgulama işlemi yapmalısınız. Bunun yanı sıra mevsimlere göre değişen Bükreş uçak bileti fiyatı konusunu da göz önünde bulundurarak daha sakin dönemlerde seyahat etmeye çalışmalısınız.
  Her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırlayan bu şehre, pek çok noktandan aktarmalı Bükreş kalkışlı uçuşlar ya da direkt Bükreş uçuşları bulunuyor. Bükreş uçuş seferleri arasından hem fiyat hem de zaman olarak kendinize en uygun  olanı bulduktan sonra kolay bir şekilde hemen online olarak Bükreş uçak bileti satın alabilirsiniz. Bilet alma işleminizi tamamladıktan sonra iptal iade koşulları ve bagaj limiti konusunda bilgi almak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Son dakika  stresi yaşamamak adına seyahatinizden 24 saat önce online check-in yaparak zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

  Bükreş Otopeni Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım 

  Havalimanından yaklaşık 17 km uzaklıkta olan şehir merkezine otobüs ya da taksi kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer özel aracınız ile gezinizi yapmak isterseniz bu durumda Bükreş Araç Kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Bükreş Otelleri  için Bükreş Şehir Rehberi  sayfasına göz atınız.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları