TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Büyük Transilvanya - Romanya - Bulgaristan Turu

(15 Ekim - 22 Ekim 2019)
3* & 4* Oteller Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
299,00 EUR 1.901,64 TL
299,00 EUR 1.901,64 TL
439,00 EUR 2.792,04 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (6 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)
 3. Panoramik Şehir Turları (Panoramik Veliko Tarnovo, Bükreş, Braşov, Sighisoara, Cluj Napoca, Alba Iulia, Sibiu, Köstence, Mankalya, Varna, Burgaz turları)
 4. Rehberlik Hizmetleri (Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri)
 5. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Vize Ücreti
 2. Yurtdışı Çıkış Harcı
 3. Kişisel Harcamalar
 4. Ekstra Turlar
 5. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 6. Seyahat Güvence Paketi
  (Opsiyonel)
  24,00 EUR (0-70 Yaş)
  48,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Veliko Tarnovo (Gece Yolculuğu)

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 22:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 22:30'da Mecidiyeköy Migros önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Hamzabeyli sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Veliko Tarnovo'ya doğru harekete ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.
2. Gün

Veliko Tarnovo - Bükreş

Sabah saatlerinde çarlar şehri Veliko Tarnovo’ya varış. İkinci Bulgar Krallığı’na başkentlik yapmış,  siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi, dört tepe üzerinde ve Yantra Nehri vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine varışımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz önemli yerlerden bazıları; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, halen yaşlı Türk ustalarının el emeklerini sergiledikleri Samovodska Çarşısı’dır. 206 metre yükseklikte olan Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası kısa süreli serbest zamanın ardından, Rusçuk şehrini panoramik olarak geçip, Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Buluşma ve otelimize transfer.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3. Gün

Bükreş - Braşov (Ekstra Sinaia - Bran)

Sabah kahvaltısından sonra Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan 7 kale şehirden biri olan Braşov şehrinin eski sokaklarını keşfederek, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Romanya’nın en dar sokağı olarak bilinen Halat Sokağı, belediye binası, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak göreceğiz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sinaia – Bran (Peles Sarayı–Drakula Şatosu  turuna katılabilirler. Bu turumuzda günümüze kadar çok iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel ve en romantik şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosu’nu geziyoruz. Ahşap oymalı duvar ve tavanları, her odada farklı tarzdaki şömineleriyle, iki binin üzerinde değerli yağlı boya tabloya, Fransız goblenlerine ve Doğu Avrupa’nın en büyük silah koleksiyonuna es sahipliği yapan ve 170’ten fazla odası olan bu muhteşem şatoyu görüyoruz. Turumuzun  ardından filmlere ve romanlara konu olmuş Bran kasabasında Drakula Şatosu’nu görüp, burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman. Ardından konaklama için Braşov’a hareket. Geceleme otelimizde.
4. Gün

Braşov - Sighisoara - Targu Mureş - Cluj Napoca

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Transilvanya’nın en önemli şehirlerden olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz. Alman mimarisinin bıraktığı eserleri ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler; saat kulesi, Lonca Kulesi, 13. yy’da yapılmış Venedik Evi, şu anda restoran olarak hizmet veren Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Ahşap Merdivenler ve şehir kilisesi olacaktır. Serbest zaman sonrası bölgenin diğer büyük şehirlerinden olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda; kültür meydanı, şehir kalesi ve sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Transilvanya’nın başkenti Cluj’a hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj Napoca, Macar etkisi taşıyan mimarisi, genç nüfusu ve atmosferi ile tam bir Avrupa şehri havasındadır. Şehir turumuz esnasında, Unirii Meydanı, St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus Heykeli , Avram Iancu Meydanı, St.Michael Kİlisesi, Transilvanya Tarih Müzesi, Dikilitaş ve Someşul Nehri bulunmaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5. Gün

Cluj Napoca (Turda) - Alba Lulia - Sibiu

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde tüm gurubumuzun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Turda Tuz Madeni turuna katılabilirler. Star Wars filminin bazı bölümlerinin çekildiği, 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri günümüzde turistik bir ziyaret noktası olan madende sanattan spora bir çok etkinlik düzenlenmektedir. Business Insider dergisi tarafından dünyanın yeraltındaki en güzel, en etkileyici hazinesi seçilen 14 milyon sene önce oluşmuş, içerisinde dönme dolap, mini golf sahası, alışveriş için mağazası ve gölü bulunan bu eşi benzeri olmayan tuz madenini ziyaret ediyoruz. Ardından Alba Iulia şehrine hareket ediyoruz. Romanya’nın 1918 yılında Milli Birlik Antlaşması’nın imzalandığı, bu nedenle  ‘diğer başkent’ ya da ‘birlik başkenti’ lakaplarına sahip, ülkenin en büyük kalesine, tarih boyunca bir çok imparatorluğa ve günümüz Romanya’sının temellerinin atılmasına ev sahipliği yapan muhteşem  bir şehir olan Alba Iulia’da göreceğimiz yerler; Carolina Kalesi, Aziz Mikail Katedrali, Psikopos Sarayı, Kral Ferdinand ve Kraliçe Maria’nın taç giyme törenini yapıldığı Saint Michael Katedrali, Ulusal Birlik Müzesi, Birlik Salonu, Kale Meydanı, Costozza Anıtı, Lapidarium göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Sibiu’ya hareket. Sibiu; Transilvanya Saksonları Tarafından 12. yy’da inşa edilmiş dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Şehir turumuzda; günümüze kadar gelmiş olan Sibiu Kuleleri, Konsey Kulesi, Evanjelist Katedrali, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Küçük Meydan, Kuyumcular Meydanı, Yalancılar Köprüsü, Sibiu Lutheran Katedrali, Konsey Kulesi, Roma Katolik Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6. Gün

Sibiu (Hunedoara) - Bükreş

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından  transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hunedoara Kalesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda, dünyanın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen ve Hunedoara Kalesi olarak da bilinen Corvin Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosu’nun burası olduğu da iddia edilmektedir. 15.yy’da büyük oranda gotik tarzda inşaa edilmiş Corvin Kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e transferimizi sağlıyoruz. Geceleme otelimizde.
7. Gün

Bükreş - Köstence - Varna (Balchik)

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Köstence’ye hareket. Varışın ardından dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek  Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kordonda kısa süreli serbest zaman verilecektir. Bitiminde otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Balchik turuna katılabilirler. Balchik’a varışımız sonrası, bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük ikinci botanik bahçesini gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir. Turun sonunda Varna’ya dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
8. Gün

Varna - Nessebar - Burgas - İstanbul

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız olan, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları

 • 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 22:30 Mecidiyeköy Migros Önü

Açıklamalar

Ekstra Turlar
1) Bulgar Taverna Gecesi 45 Euro (02-12 Yaş 25 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım+Yemek
2) Romen Gecesi 45 Euro (02-12 Yaş 25 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım+Yemek
3) Balchık Turu 15 Euro (02-12 Yaş 15 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Giriş Ücretleri
4) Hunedoara Turu 40 Euro (02-12 Yaş 30 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Giriş Ücreti
5) Sınaıa-Bran-Drakula Şatosu-Peles Sarayı Turu 45 Euro (02-12 Yaş 35 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Transfer+Rehberlik+Giriş Ücretleri
6) Turda Tuz Madeni Turu 30 Euro (02-12 Yaş 20 Euro) 
Dahil Olan Hizmetler: Transfer+Rehberlik+Tuz Madeni Giriş Ücreti


Ekstra Turlar ve fiyatları değişiklik gösterebilir. Değişiklik olması durumunda rehberinizden güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.. Ekstra Tur ödemeleri tur esnasında rehbere yapılacaktır.


*Otobüste koltuk numarası ve yer garantisi verilmemektedir.
*Turlarımızın transferleri katılımcı sayısına bağlı olarak otobüs(Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir, Temsa Maraton vb), veya midibüs (Mercedes Sprinter, Mercedes Vito, Volkswagen Crafter, Volkswagen Volt, Volkswagen Transporter, Isuzu Roybus, Temsa Prestij vb) ile gerçekleştirilecektir.
Bazı tarihlerde katılımcı sayısına bağlı olarak turlarımız diğer acentelerle paylaşımlı olarak gerçekleştirilebilir.  • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.