TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Büyüleyici Kuzey Işıkları İle Lapland Turu - Üstü Cam İgloo'da Konaklama

(26 Ocak - 30 Ocak 2020)
4* Oteller Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
2.599,00 EUR 16.399,69 TL
2.599,00 EUR 16.399,69 TL
3.349,00 EUR 21.132,19 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Rovaniemi’de 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama / 1 Gece Üstü cam  İgloo’da yarım pansiyon konaklama)
 3. Transferler (Evinizden İstanbul Yeni  Havalimanı gidiş –dönüş özel transfer; İstanbul –Ankara –Adana –İzmir – Antalya’da  geçerlidir )
 4. Havaalanı Vergileri
 5. Programda Belirtilen Yemekler (Rovanemi’de lokal restoranlarda alınacak 2 akşam yemeği / Turlar esnasında alınacak 3 öğle yemeği)
 6. Programda Belirtilen Turlar (Noel Baba Köyü ziyareti / Ren Geyiği çiftliği ve kızak turu ( 30 dakika ) / Husky Çiftliği ve kızak turu(30 dakika) / Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi / Kar Safarisi ( 2 saat)
 7. Rehberlik Hizmetleri (Profesyonel acente Türkçe rehberlik hizmeti ile Lokal rehberlik hizmeti)
 8. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Vize Ücreti
  (Opsiyonel)
  120,00 EUR
 2. Vize Ücreti (Ankara)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 3. Vize Ücreti (İzmir)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 4. Yurtdışı Çıkış Harcı
 5. Kişisel Harcamalar
 6. İçecekler
 7. Seyahat Güvence Paketi
  (Opsiyonel)
  54,00 EUR (0-70 Yaş)
  108,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Rovaniemi - Noel Baba Köyü - İgloo Hotel

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer.İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali acente kontuarında saat 08:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK174 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:20’de Rovaniemi’ye  hareket.Yerel saat ile 13:35’de Rovaniemi’ye varış. Rovaniemi , Kuzey Kutup dairesinin geçtiği Fin şehirlerinden biridir. Rovaniemi Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause Village’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ekinoks ( Ekim-Mart arası ) döneminde kuzey ışıkları görülebilmektedir. Aynı zamanda 1998 yapımı “ Lovers of the Arctric Circle “ filmi burada çekilmiş ve 2006 Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan grup Lordi Fin Hard Rock grubunun yaşadığı şehirdir.Saat 13:40’ta  varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile yaklaşık yarım saatlik kar manzaralı yolculuğumuzun ardından Kuzey Kutup dairesinin geçerek  Noel Baba Köyüne varıyoruz..Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kart postal gönderebilir , her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Noel Baba Köyü’nde bulunan kutup dairesi çizgisi üzerinden geçme şansına sahip olacağız. Gezimizin ardından buradaki üstü cam İgloo otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi İgloo Otel’in restoranında alacağız. Şansımız varsa kuzey ışıklarını izleyerek uykuya dalacağınız unutulmaz bir gece sizleri bekliyor.
2. Gün

Ren Geyiği Çiftliği ve Kızak Turu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Laponya bölgesinin en önemli canlılarından olan Ren Geyikleri’ni görmek ve bilgi almak için Ren Geyiği çiftliğine hareket ediyoruz. Burada muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız keyifli bir Ren Geyiği Kızak gezisinin ardından  öğleden sonra Rovaniemi’deki otelimize yerleşiyoruz.Kişisel aktiviteler için serbest zaman.Konaklama otelimizde
3. Gün

Husky Çiftliği ve Kızak Turu

Otelde alacağımız kahvaltının   ardından Husky çiftliğine hareket ediyoruz . Kuzeyin bu sevimli hayvanları hakkında bilgiler alacak ve burada Husky’lerin çektiği kızaklarla keyifli bir sürüş deneyimi yaşayacağız. Öğle yemeğimizi Husky Çiftliğinde aldıktan sonra Rovaniemi’ye dönüyoruz. Kişisel aktiviteler için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4. Gün

Snow Mobile İle Kar Safarisi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve öğlene doğru Arktik ormanın derinliklerini keşfedeceğimiz maceralı turumuz için hareket ediyoruz. Kar Motorları ile yaklaşık 2 saat sürecek bu muhteşem sürüş deneyiminin ardından Rovaniemi’ye dönüyoruz. Öğleden sonra kişisel aktiviteler için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
5. Gün

Ranua Vahşi Yaşam Parkı - Rovaniemi - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ranua Hayvanat Bahçesine doğru yola çıkıyoruz.Arktik bölgenin en dip ormanlarında kurulmuş olan vahşi yaşam parkında bölgeye has kutup ayıları , vaşaklar , tilkiler , yaban domuzları , yaban geyikleri ve çok sayıda arktik kuş cinsi bulunmaktadır. Bu enteresan parkı geziyor ve muhteşem fotoğraflar çekme imkanına sahip oluyoruz.Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Rovaniemi’ye dönüyor ve havalimanına hareket ediyoruz.  Türk Hava Yolları’nın TK175 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:15’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları

 • İstanbul - Rovaniemi
 • Rovaniemi - İstanbul

Açıklamalar

Laponya Hakkında ; 
Laponya Kuzey Avrupa’da bir bölgedir. Kuzey kutup dairesinin kuzeyinde yer alır.Norveç , İsveç , Finlandiya’nın kuzey kesimleri ile Kola Yarımadası’nın doğusundaki Rus toprakları Laponya’yı oluşturmaktadır. Bölge halkına “ Lapon” ismi verilir.

Kuzey Işıkları (Aurora Borealis): 
Kutup ışıkları ya da Aurora Borealis (Kuzey Işıkları) gökyüzünde görülen , yeryüzünün manyetik alanı ile Güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ısımalardır. Aurora sözcüğü Roma Şafak Tanrıçası’nın adından gelmektedir. Boreas’da Yunanca’da kuzey rüzgarına Pierre Gassendi tarafından 1621’de verilen addır. Cree ( kri) halkı bu ilginç olayı Ruhların Dansı adını vermişlerdir.Avrupa’da orta çağda auroraların Tanrıdan işaretler olduğuna inanılırmış.Bu ışımalar genellikle gece gözlemlenir.Kuzey ışıklarının görülme olasılığı , kuzey manyetik kutbuna yaklaştıkça artar. Sıklıkla gündönümlerinde oluşur.

Önemli Not : 
Mevsim itibari ile bölgede gün ışığı 3-4 saat kendini göstermektedir. Program içerisindeki safariler gün ışığından faydalanabilmek için bu zaman aralığına denk getirilmiştir. Dolayısı ile öğleden sonraları hava çok erken kararmaya başladığından kişisel aktiviteler için serbest zamanlar bırakılmıştır.


Ücretsiz Transfer Yapılan İllerimiz:
İstanbul Yeni  havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
* Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.


 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.