444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Cape Town Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Cape Town Hakkında 

  Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç başkentinden biri olan Cape Town, yasama meclisinin bulunduğu başkenttir. Kaapstad veya iKapa olarak da bilinen Cape Town, Masa dağının eteklerinde yer almaktadır. Cape Town, Afrika kıtasının Avrupa’ya en uzak ucunda bulunan şehirdir.

  Güney Afrika’nın en gelişmiş şehri olan Cape town nüfus olarak Johannesburg'dan sonra ikinci sırada sırada yer almaktadır. Bu şehirde Afrika, İngiliz ve Hollanda kültürleri adeta harmanlanmıştır. 

  Cape Town Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Cape Town uluslararası Havaalanı Güney Afrika'nın en büyük ikinci havalimanıdır. Johannesburg,Durban ve diğer büyük Güney Afrika şehirlerine günlük çok yönlü uçuşlar vardır.Avrupa, Birleşmiş Milletler ve Asya'dan uluslararası uçuşlar için en çok kullanılan havayolları South African Airways, Lufthansa, British Airways,Singapore Airlines, Malaysian ve Emirates'dir.Daha önceleri Amerika'ya ve Amerika'dan non-stop uçuşlar mevcuttu ama artık New York veya Washington'dan şehre giriş kapısı olarak Johannesburg'taki OR Tambo havaalanını kullanmak zorundasınız.Yaz aylarında (Ocak-Mart) avrupanın her yerinden Cape Town'a birçok kiralık havayolları çalışmaktadır.Boş koltuklar büyük indirimle satılmaktadır fakat noel zamanı ve yeni yılda fiyatlar önemli derecede artmaktadır.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları