444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Şikago Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Chicago Hakkında 

  Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletinde bulunan ve Michigan Gölü’nün güneybatısında yer alan bir şehirdir. 1833 senesinde kurulmuş olan bu şehir, 1855 senesinde ilk gökdelenin bu şehirde yapılmasıyla birlikte ismini tarihe yazdırmıştır. 110 katlı ünlü devasa Sears Kulesi bu şehirde yer almaktadır.
   
  Michigan Gölü’nün hemen yanında kurulmuş olan bu şehrin merkezinde çok sayıda gökdelen ve renkli sokaklarla birlikte estetik görünümlü park ve bahçeler de yer almaktadır.

  Chicago Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Chicago O’hare Uluslararası Havaalanı:
  Burası dünyanın en işlek havaalanlarından bir tanesidir. Şehir merkezine yaklaşık 29 kilometre uzaklıktadır.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşımda ilk tercih edilen ulaşım aracı transit trenlerdir.  Havaalanı ile şehir merkezi arasında sefer yapan hattın rengi mavidir. Tren seferleri 24 saat hizmet vermektedir. Bu trenler gündüz vakitlerinde 5 ile 15 dakikada bir sefer yapar. Gece saatlerinde ise 15 dakika ile 60 dakika aralıklarla sefer yaparlar.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşımda kullanılabilecek bir diğer vasıta ise taksidir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım en fazla 30 dakika sürmektedir. 

  Havaalanından şehir merkezine havaalanı otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Bu otobüs seferlerini düzenleyen iki şirket bulunmaktadır. Continental Airport Express’in seferleri 06.00 – 23.30 arasında olurken, Omega Airport Shuttle’ın seferleri ise 05.00 – 23.45 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

  Tüm bu ulaşım araçlarına alternatif olarak, araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

  Chicago Midway Airport:
  Şehirde uluslararası uçuşların yapıldığı bir diğer havaalanı da burasıdır. Şehir merkezinin 16 kilometre güney batısında yer almaktadır. 

  Chicago Transit Authority raylı sistemini kullanarak, havaalanından şehir merkezine 30 dakikada ulaşmanız mümkündür. Bunun için ise turuncu hattı kullanmanız yeterlidir.

  Havaalanından şehir merkezine, havaalanı otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Bu ücretsiz shuttlelar, 07.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları