444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Şikago Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Chicago Hakkında 

  Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletinde bulunan ve Michigan Gölü’nün güneybatısında yer alan bir şehirdir. 1833 senesinde kurulmuş olan bu şehir, 1855 senesinde ilk gökdelenin bu şehirde yapılmasıyla birlikte ismini tarihe yazdırmıştır. 110 katlı ünlü devasa Sears Kulesi bu şehirde yer almaktadır.
   
  Michigan Gölü’nün hemen yanında kurulmuş olan bu şehrin merkezinde çok sayıda gökdelen ve renkli sokaklarla birlikte estetik görünümlü park ve bahçeler de yer almaktadır.

  Chicago Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Chicago O’hare Uluslararası Havaalanı:
  Burası dünyanın en işlek havaalanlarından bir tanesidir. Şehir merkezine yaklaşık 29 kilometre uzaklıktadır.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşımda ilk tercih edilen ulaşım aracı transit trenlerdir.  Havaalanı ile şehir merkezi arasında sefer yapan hattın rengi mavidir. Tren seferleri 24 saat hizmet vermektedir. Bu trenler gündüz vakitlerinde 5 ile 15 dakikada bir sefer yapar. Gece saatlerinde ise 15 dakika ile 60 dakika aralıklarla sefer yaparlar.

  Havaalanından şehir merkezine ulaşımda kullanılabilecek bir diğer vasıta ise taksidir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım en fazla 30 dakika sürmektedir. 

  Havaalanından şehir merkezine havaalanı otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Bu otobüs seferlerini düzenleyen iki şirket bulunmaktadır. Continental Airport Express’in seferleri 06.00 – 23.30 arasında olurken, Omega Airport Shuttle’ın seferleri ise 05.00 – 23.45 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

  Tüm bu ulaşım araçlarına alternatif olarak, araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

  Chicago Midway Airport:
  Şehirde uluslararası uçuşların yapıldığı bir diğer havaalanı da burasıdır. Şehir merkezinin 16 kilometre güney batısında yer almaktadır. 

  Chicago Transit Authority raylı sistemini kullanarak, havaalanından şehir merkezine 30 dakikada ulaşmanız mümkündür. Bunun için ise turuncu hattı kullanmanız yeterlidir.

  Havaalanından şehir merkezine, havaalanı otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Bu ücretsiz shuttlelar, 07.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları