TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Dolce Vita Adası Midilli Turu - Ayvalık Hareket

(19 Eylül - 22 Eylül 2019)
3* Lasia Hotel Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
1.500,00 TL
1.500,00 TL
2.200,00 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Feribot Bileti (Ayvalık/Midilli Adası/Ayvalık feribot bileti)
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)
 3. Panoramik Şehir Turları
 4. Transferler ( Feribot Limanı/otel/feribot limanı transferleri)
 5. Rehberlik Hizmetleri
 6. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Yurtdışı Çıkış Harcı
 2. Vize Ücreti
 3. Kişisel Harcamalar
 4. Ekstra Turlar
 5. Seyahat Güvence Paketi
 6. Şehir Vergileri

Tur Programı

1. Gün

Ayvalık - Midilli

Saat 08:00 Ayvalık Limanı’nda bulunmanız gereken saat. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,
Saat 09:00 Midilli Adası için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından,
Saat 10:30 Adaya varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, tur liderimiz ile buluşma. Kısa bir ada tanıtım gezisinin ardından serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. . Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Taverna Gezisi'ne katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve  geceleme otelimizde.

TUR ÜCRETİ: 20 EUR (içeçekler hariçtir)
2. Gün

Midilli

Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek  olan Paleokipos-Pappados-Plomari turu'na katılabilirler.  Bu gezimizde Barbaros Hayrettin Paşa'nın doğduğu köy olanPaleokipos ve zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados köylerini yakından tanıyoruz. Daha sonra 19.yy'da Midilli'deüretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü Ouza fabrikalarına ev sahipliği yapanPlomari'ye doğru yola çıkıyoruz. Plomari'de yaptığımız kent gezintisinin ardından zeytin ağaçlarının yeşili ileEge'nin mavisinin buluştuğu Perama'da öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra). Yemeğin ardından Plomarisokaklarında gezintimize devam ediyor ve dileyen misafirlerimiz için Plomari'nin turkuaz sularıyla ünlü Agiosİsidoros koyunda müthiş bir yüzme molası veriyoruz. Sonrasında bu keyifli güne otelimizde son veriyoruz.

TUR ÜCRETİ: 30 EUR ( 7 Kişi ve üzeri katılımlarda geçerli olup 6 kişi ve altındaki katılımlarda güncel ücretirehbere sorunuz.)
3. Gün

Midilli

Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler için serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tam günlük öğle yemekli Batı Midilli Turu'nakatilabilirler. Midilli’nin batısına yapacağımız bu gezimizde, ilk durağımız yolumuz üzerinde bulunan Midilli'nineşsiz köylerinden Thermi. Burada Osmanlı Döneminin en lüks ve en ünlüoteli olan Sarlıca Palas’ta fotoğraf için mola veriyoruz. Ardından, hac merkezi olarak kabul edilen ve 11. Yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen, ilginç hikayesi ile sizi şaşırtacak Agios Raphael Manastırını ziyaret ediyoruz. Birsonraki durağımız, süt ve süt ürünleri ile ünlü Mandamados. Burada, öncelikle Ortodoks aleminin en önemlidini yapılarından birisi olan Başmelek Taksiarhis Manastırını geziyoruz. Manastırın sadece Ortodosklar için değil tüm din, dil ve ırklardan insanların dileklerinde mucizeler yarattığına inanılmaktadır. Sonrasında, köyününü Yunanistan’a yayılmış ballı yoğurdunu ve lokmasını sizlere ikram ediyoruz. Terapi dinginliğindeki buatmosferde kahvelerimizide içtikten sonra, adanın en güzel ortaçağ yerleşimi olan Molyvos’a gidiyoruz.Burası, tepeye doğru yayılan rengarenk ve taştan yapılmış tarihi ev ve binaları, daracık sokakları,Osmanlı’dan kalma çeşmeleri ve diğer yapıları, tepedeki heybetli kalesi ile mutlaka görülmesi gerekenyerlerinden birisidir. Yapacağımız panoramik gezinin ardından, vereceğimiz serbest zamanda bu harikabeldeyi kendi başınıza keşfedebilirsiniz. Ardından, Ege’ye bakan balkon terasları ile nefesinizikesecek manzalara sahip bir tavernada öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra). Sonraki durağımız, tarihi konaklarıile ünlü, şirin bir sahil beldesi olan Petra. Burada yapacağımız gezimizde; Agios Nikolaos Kilisesi, KadınlarKooperatifi, otantik çarşı, Belediye Binası ve tarihi konaklar görülecek yerler arasındadır. Ardından, nefesinegüvenen misafirlerimiz vereceğimiz serbest zamanda,  141 basamakla çıkılan ve nefes kesici manzaralar sunan Panagia Glykofilousa Kilisesini ziyaretedebilirler. Ardından, Midilli’nin en büyük dini yapısı olan ve 15 yüzyıldan kalma 5 binden fazla dini ve tarihikitabı ile ünlü Limonos Manastırına gidiyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından (ana binaya kadınlarıngirmesine izin verilmez) turumuzun son durağı, bir balıkçı ve tarım köyü olan Kalloni. Burada, antik çağ,ortaçağ ve Bizans döneminden kalma binalar, renkli balıkçı barınağı, çeşitli manastır ve kiliseler görülecekyerler arasındadır. Yorucu ama keyifli bir günün ardından araçlarımız ile otelimizedönüyoruz.

TUR ÜCRETİ: 50 EUR (öğle yemeği tur ücretine dahil olup 7 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir.

6 kişi ve altı katılımlar için geçerli ücreti rehberinize sorunuz.)
4. Gün

Midilli - Ayvalık

Sabah kahvaltı sonrası saat 10:00 da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar kişisel aktiviteler içinserbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Agiasos Turu'na katılabilirler.Midilli'nin en otantik yerleşimlerinden biri olan Agiasos; Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana kilisesi ile ünlü bir dağ köyüdür. Varışımızla beraber köyün şirince benzerisokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Köy dönüşü Yunanistan'ın en ünlü halk ressamlarından Midilli'lTheofillos'un son 2 yılını geçirdiği büyük bir ağaç kovuğunun bulunduğu Karini'yi ziyaret ediyoruz Bu keyifliturumuzun ardından
imana doğru yola çıkıyoruz.  18:00'de başlayacak gemi yolculuğumuzun ardından ,
saat 19:30 sularında Ayvalık'a varıyor ve gezimizi sonlandırıyoruz.

TUR ÜCRETİ: 30 EUR ( 7 kişi ve üzeri katılımlarda geçerli olup 6 kişi ve altındaki katılımlarda güncel ücreti rehberinize sorunuz.

Tur Kalkış Noktaları

 • Ayvalık - Midiili
 • Midilli - Ayvalık

Açıklamalar

Ekstra Turlar ve fiyatları değişiklik gösterebilir. Değişiklik olması durumunda rehberinizden güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.. Ekstra Tur ödemeleri tur esnasında rehbere yapılacaktır.
Ekstra Turlar
1)Tam Günlük Öğle Yemekli Batı Gezisi (Mandamados, Molivos, Petra, Kalloni)
Fiyat Büyük : 65 Euro Fiyat Çocuk : 45 Euro Bebek : Ücretsiz
2)Tam Günlük Öğle Yemekli Güney Gezisi 
Fiyat Büyük : 60 Euro Fiyat Çocuk : 40 Euro Bebek : Ücretsiz
3)Yarım Günlük Öğle Yemekli Fosil Ormanları ve Vatoussa Gezisi
Fiyat Büyük : 45 Euro Fiyat Çocuk : 35 Euro Bebek : Ücretsiz
4)Tam Günlük Günlük Öğle Yemekli Fosil Ormanları, Vatoussa ve Sigri Plajı Gezisi
Fiyat Büyük : 75 Euro Fiyat Çocuk : 45 Euro Bebek : Ücretsiz
5)Tam Günlük Kuzeybatı Belde ve Plajları (1 Günde 4 Plaj, 2 Belde) 
Fiyat Büyük : 80 Euro Fiyat Çocuk : 55 Euro Bebek : Ücretsiz 
6)Tam Günlük Öğle Yemekli Batı Plajları Gezisi
Fiyat Büyük : 80 Euro Fiyat Çocuk : 55 Euro Bebek : Ücretsiz
7)Tam Günlük Güney Batı Plajları Gezisi
Fiyat Büyük : 50 Euro Fiyat Çocuk : 55 Euro Bebek : Ücretsiz
8)Tam Günlük Öğle Yemekli Tekne Turu
Fiyat Büyük : 75 Euro Fiyat Çocuk : 50 Euro Bebek : Ücretsiz
9)Dağ Köyleri Yürüyüş ve Yunan Yemekleri Pişirme Atölyesi
Fiyat Büyük : 50 Euro Fiyat Çocuk : 30 Euro Bebek : Ücretsiz
10)Outdoor Günü (Kano, Şnorkel, Okçuluk,Hiking,Yüzme, Yemek Pişirme Atölyesi) 
Fiyat Büyük : 95 Euro Fiyat Çocuk : 65 Euro Bebek : Katılması tavsiye edilmez

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.