TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
Standart Oteller Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
311,25 TL
285,00 TL
436,25 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Axess Card
  3 Taksit
 • Axess Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Maximum Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Bonus Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit
 • Card Finans
  3 Taksit
 • Card Finans
  6 Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Ziraat
  3 Taksit
 • Ziraat
  6 Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
 3. İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 4. Çevre Gezileri
 5. Rehberlik Hizmetleri
 6. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Öğle Yemekleri
 3. İçecekler
 4. Ekstra Turlar
 5. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Programı

1. Gün

Eskişehir - Havacılık Parkı - Haller Gençlik Parkı - Köprübaşı - Porsuk Çayı - Devrim Arabası - Şelale Park - Kent Park

07:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü
07:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 
08:15 Kartal Köprüsü Altı 
08:30 Çayırova Mc Donald’s Önü 
09:15  İzmit Asya Otel karşısından hareketle otobüs içi ikramlar eşliğinde yolda verilecek bir mola 4,30 saatlik yolculuk sonunda Eskişehir’e varıyoruz. Eskişehir  Unesco tarafından 2013 yılında Türk dünyasının kültür başkenti ve somut olmayan kültürel miras başkentliği ünvanını almıştır. Gezimize ilk olarak tarihi  kurtuluş savaşına dek uzanan Havacılık Müzesi ile başlıyoruz. Daha sonrasında Eskişehir Turumuza Türkiye ‘de ki ilk ve tek yapay deniz olan Kent Park gezisi ile devam ediyoruz. Bu eşsiz yapıtı fotoğraflayıp gezimizi bitirdikten sonra Eskişehir’de bulunan tarihî “Yaş Sebze ve Meyve Hali Binasının restore edilmesi ile oluşturulan Haller gençlik merkezine doğru hareket ediyoruz . İki katlı olan Haller Gençlik Merkezi’nin içinde; hediyelik eşya dükkanları, büfeler, kafeler ve barlar yer alıyor. Bunun dışında Şehir Tiyatrosu sahnelerinden Tepebaşı Sahnesi, sergi salonu, kitapevi ile çeşitli kültür sanat etkinlikleri yine bu mekan da yapılıyor. Bu keyifli dakikaların ardından Eskişehir ‘de yaşamın merkezi olan ve Sakarya Nehri’ nin en uzun kolu olan Porsuk çayının altından geçtiği köprübaşına hareket ediyoruz. Burada şehrin ortasından geçen Porsuk çayı üzerinde tekne turu yapar iken kendiniz Venedik’te gibi hissedeceksiniz ( hava şartları uygun olduğu taktirde ) . Burada verilecek olan serbest zamanın ardından Devrim Arabaları filminin de çekildiği yüzde yüz yerli ilk araçların üretildiği Tülomsaş fabrikasını gezdikten sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Eskişehir’in en yüksek noktası olan Şelale parkta manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Şelale Park gezisinin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz İstiklal Caddesine benzerliği ile dikkat çeken Doktorlar caddesinde gezinti yapabilir, dileyen misafirlerimiz ise porsuk çayı etrafındaki cafe ve alışveriş merkezlerinde vakit geçirebilirler. 

Sabah Kahvaltısı: Sabah dinlenme tesisinde ekstra olarak alınıyor 
Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında meşhur çi börek mönüsü 15 tl (Ekstra ) 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir 
Konaklama: Sarar Boutique Hotel , Büyük Otel , Es Albatros Otel vb oteller 
Mola Tesisleri: Bozüyük Genç Ömür Tesisleri 
Rota: İstanbul - İzmit - Pamukova - Bilecik - Eskişehir 340 KM
2. Gün

Odunpazarı - Kurşunlu Külliyesi - Lületaşı Müzesi - Balmum Heykelleri - Çağdaş Cam Sanatları Müzesi - Atlıhan El Sanatları - Sazova Bilim ve Kültür Parkı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasın da Odunpazarı’ na doğru hareket ediyoruz . Burada Kurşunlu Külliyesi ve içerisindeki tarihi yapıları gördükten sonra Eskişehir de beyaz altın olarak isimlendirilen Lületaşı Müzesini geziyoruz . Sonrasında turumuz Odunpazarı evlerinin eşsiz ve tarihi mimarisi ile sizleri karşılayacak . Buradaki kısa gezintimizin ardından sizlere alışveriş yapmak ve med helvasının tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykelinin yer aldığı Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret ediyoruz . Balmumu gezisinin ardından Atlıhan el sanatları çarşısını gezerek Odunpazarı gezimizi noktalayarak Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür parkına hareket ediyoruz. Burada verilecek olan serbest zamanda Masal Şatosu, Nuhun Gemisi , Korsan Gemisi ni gezebilir , dileyen misafirlerimiz ise arzu ederlerse park içerisindeki Tren istasyonlarında bekleyip Alman yapımı olan Dekovel ( nostajik tren ) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik bir tur ( ücretsizdir ) yapabilirler. Burada ki gezimizin tamamlanmasının ardından eşsiz hatıralar ile birlikte Eskişehir’e veda ederek yolda vereceğimiz mola ile birlikte sizleri aldığımız noktalara bırakmak üzere İstanbul ‘ a doğru hareket ediyoruz .

Sabah Kahvaltısı: Sabah otelde açık büfe olarak alınacak tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında meşhur balaban köfte mönüsü 25 tl (Ekstra ) 
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda mola tesisinde ekstra olarak alınacaktır 
Konaklama: Bugün dönüş günüdür . Otel konaklaması yoktur 
Mola Tesisleri: Bozüyük Genç Ömür Tesisleri 
Rota: Eskişehir - Bilecik - Pamukova - İzmit - İstanbul 330 KM

Tur Kalkış Noktaları

 • 07:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü
 • 07:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
 • 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 08:15 Kartal Köprüsü Altı
 • 08:30 Çayırova Mc Donald’s Önü
 • 09:15 İzmit Asya Otel Karşısı

Açıklamalar

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Turumuzda Kullanılacak Olan Araçlar:
Turlar da kullanılacak olan araçlar katılım sayısına göre ayarlanmaktadır.
27 kişi ve üzeri MercedesTravego –Tourismo , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.


Müzekart Hakkında:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 50 TL ücret karşılığında alınabilir.İNDİRİMLİ MÜZE KARTT .C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 20 TL ücret karşılığında satın alabilirler.