TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Fransa Ve Bask Bölgesi Lezzetleri Turu

(22 Ekim - 29 Ekim 2019)
4* & 5* Oteller Vb.
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
1.699,00 EUR 10.720,69 TL
1.699,00 EUR 10.720,69 TL
2.149,00 EUR 13.560,19 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  5 (2 + 3) Taksit
 • Finansbank Miles-Smiles
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2. Belirtilen Otellerde Konaklama (7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)
 3. Havaalanı Vergileri
 4. Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler (Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş - dönüş özel transfer dahil. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya’da geçerlidir)
 5. Programda Belirtilen Turlar
 6. İkramlar (Bordeaux- Sr. Emilion’da şarap tadımı / Burgos’da şarap tadımı / San Sebastian’da “ Pintxos Bar “ turu sırasında 3 değişik barda 2 çeşit pintxos ve bir içecek)
 7. Programda Belirtilen Yemekler (Bilboa’da son akşam Michelin yıldızlı restoran Zortziko’da  akşam yemeği)
 8. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri (Guggenheim müze giriş bileti)
 9. Rehberlik Hizmetleri (Lokal ve Türkçe Rehberlik Hizmeti)
 10. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Vize Ücreti
  (Opsiyonel)
  120,00 EUR
 2. Vize Ücreti (İzmir)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 3. Vize Ücreti (Ankara)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 4. Vize Ücreti (Antalya)
  (Opsiyonel)
  140,00 EUR
 5. Yurtdışı Çıkış Harcı
 6. Kişisel Harcamalar
 7. İçecekler
 8. Seyahat Güvence Paketi
  (Opsiyonel)
  34,00 EUR (0-70 Yaş)
  68,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Bilbao

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali ProntoPlus kontuarında saat 06:30’da buluşma.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1315 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:30’da İspanya Bask bölgesinin merkezi kabul edilen Bilbao’ya hareket. Yerel saat ile 11:35’te varış ve bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Hükümet Konağı ,Belediye Binası ,Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi ve Santiago Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Avrupa’nın en önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Bilbao’da bir çok Michelin yıldızlı restoran bulunuyor. Bu akşam yemeğimizi biz de bu Michelin Yıldızlı restoranlardan biri olan Zortziko’nun bizim için hazırladığı özel menüsü eşliğinde alacağız. Yemek sonrası konaklama otelimizde.
2. Gün

Bilbao - Guggenheim Müzesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ; Frank Gehry’nin bir mimarlık başyapıtı olan Guggenheim Müzesini ziyaret edeceğiz. Buada sergilenen muhteşem çağdaş sanat eserlerini gördükten sonra  şehri keşfetmek ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.
3. Gün

Bilbao - Burgos - La Rioja - San Sebastian

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve İspanya’nın gastronomi merkezi San Sebastian’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde  ilk olarak Kastilya bölgesinin eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan katedrali ile ünlü Burgos’u ziyaret edeceğiz.Panaromik şehir turumuzun ardından La Rioja’da yine bölgenin en ünlü şaraplarından tatmak üzere bir mahzeni ziyaret edecek  ve bölgenin ünlü şaraplarından tatma imkanına sahip olacağız. Sonrasında San Sebastian’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde
4. Gün

San Sebastian

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuz sırasında ; Concha Plajı , Belediye Sarayı , San Sebastian film festivaline ev sahipliği yapan Kursaal Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sırasında bu bölgeye özel “ Pintxos” adı verilen meze tarzı atıştırmalıkları tadabileceğimiz  “ Pintxos Bar”ları da ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası  alış veriş ve sahil cenneti San Sebastian’ı keşfetmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
5. Gün

San Sebastian - St. Jean De Luz -Biarritz - Bordeaux

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Fransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ortaçağ dönemi yapıları ile şirin bir balıkçı kasabası olan St Jean de Luz’da kısa bir gezi molası vereceğiz sonrasında ise İspanya’nın en ünlü sörf merkezlerinden biri olan ve Napolyon’un eşi için yaptırdığı yazlık saray sayesinde o dönemin en gözde tatil kenti haline gelen Bask usulü üçgen çatılı evleri , art deco villaları ve tarihi yapıları ile Biarritz kasabasını ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin ardından Fransa’nın Bordeaux şehrine varıyor  şehrin ikonik simgelerinden biri olan St.Andrea Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
6. Gün

Bordeaux - St. Emilion - Toulouse

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Fransa’nın en önemli ve ünlü şarap bağlarının bulunduğu ve aynı zamanda da tarihi ve güzelliği ile meşhur Bordeaux şehrinİ keşfe çıkıyoruz.Şehir turunda Rohan Sarayı ,Cailhau Limanı , Büyük Saat Kulesi ,Goranne Nehri ve Pont de Pierre Köprüsü , Grand Theatre , Akitanya Müzesi , Quinconces Meydanı , Giranidis Anıtı , St. Michel Bazilikası , Güzel Sanatlar Müzesi  ve Borsa Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfedecek ve organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alacak ve bölgede üretilen “ Grand Cru” kalitesindeki en seçkin şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Turumuzun ardından Toulouse ‘a doğru yola çıkıyoruz.Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
7. Gün

Toulouse - Albi & Carcassonn - Toulouse

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Tarn Nehri’nin kenarında bulunan Albi şehrine doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu şehir tarihte Albigeois Haçlı Seferleri sırasında önemli bir rol oynamıştır. Şehirde Sainte-Cecile Katedrali ni ziyaret edeceğiz.Kale görünümündeki Dünyanın en büyük tuğla katedralinin dışı oldukça sade , ancak içi bir o kadar görkemlidir.Eski psikopas sarayı Palais de la Berbie’de burada göreceğimiz yerler arasındadır. Albi gezimizin ardından , Ortaçağ ruhunu ilk günkü gibi yansıtan Carcassonne’ye hareket. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu muhteşem şehir iki ayrı bölümden oluşmaktadır.Üç kilometrelik çift surla ve 52 kule ile çevrili , Avrupa’nın en büyük kalesi olan tarihi şehir ve Aude nehrinin diğer kıyısından aşağı uzanan şehir.Carcasonne şehrinin en önemli kalelerinden biri olan Chateau Comtal’ı ziyaret edeceğiz.Roman surları , Taş müzesi  burada göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Toulouse’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
8. Gün

Toulouse - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Toulouse şehir turumuzda ; Capitole Meydanından yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve yapılarını keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası , 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı ,Belediye Binası Capitole , 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor , İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turu sonrası hava limanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK1806 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:05’te İstanbul’a hareket. 23:25’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları

 • İstanbul - Toulouse
 • Bilbao - İstanbul

Açıklamalar

Fransa’nın güneyi Toulouse ,Kathar Şovalyeleri’nin şehri Albi , Dünyanın en ünlü şarap bağları ile Bordeaux ‘dan İspayanın kıyı şehirlerini takip ediyoruz. Dünya sosyetesinin gözdesi San Sebastian , sörf cenneti Biarritz , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Burgos  ve La Rioja’yı  , İspanya’nın muhteşem kıyı kasabaları , Santander ve Bask Bölgesi’nin incisi Bilbao , Modern Sanatın simgesi Guggenheim Müzesi ziyareti ,San Sebastian’da pintxos ve Bilbao’da Michelin yıldızlı restoranda akşam yemeği ile  lezzet ve kültürün birleştiği muhteşem bir gezi sizleri bekliyor.

Transfer Yapılan İllerimiz:
İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.


 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.