TatilSepeti.com
Uygulamada Aç
3* & 4* & 5* Oteller Vb.
Son Dakika %10 + 9 Taksit
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
1.633,00 TL
1.469,69 TL
1.511,00 TL
1.359,89 TL
2.034,00 TL
1.830,58 TL
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 5 + 4 Taksit
 • Son Dakika %10 + 9 Taksit

  25 Kasım tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 09 Ağustos-30 Kasım günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.

Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Axess Card
  9 (5 + 4) Taksit
 • Axess Card
  12 (8 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Ziraat
  8 (5 + 3) Taksit
 • Ziraat
  9 (6 + 3) Taksit
 • Ziraat
  12 (9 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  9 (7 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  12 (10 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  9 (7 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  12 (10 + 2) Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • World Card
  9 Taksit
 • World Card
  12 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  12 Taksit
 • Card Finans
  3 Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Card Finans
  9 (6 + 3) Taksit
 • Card Finans
  12 (9 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  3 Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  9 (6 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  12 (9 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Belirtilen Otellerde Konaklama (4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
 2. Çevre Gezileri
 3. İkramlar (Otobüs İçi)
 4. Zorunlu Seyahat Sigortası
 5. Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 6. Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Kişisel Harcamalar
 2. Ekstra Turlar
 3. İçecekler
 4. Öğle Yemekleri
 5. Minibüs Ücretleri
 6. Tekne Turu Ücretleri
 7. Animasyon ve Gösteriler
 8. Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 9. Müze Kart

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Adana

19.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü 
19.45 Mecidiyeköy Meydan TEB ve Yapıkredi Bankaları Önü 
20.30 Kadıköy Evlendirme dairesi Önü 
20.45 Kartal Köprüsü Metro Durağı Yanı 
21.00 Çayırova Mc Donalds Önünden 
21.45 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit – Adapazarı yönünden) hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Bolu – Ankara – Aksaray – Ulukışla – Pozantı üzrinden Adana’ya doğru molalar eşliğinde yolculuğumuzu yapıyoruz.
2. Gün

Adana Taş Köprü - Büyük Saat – Sabancı Camii - Adana Ulu Camii - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Çarşılar - Tahmis Kahvesi - Elmacı Çarşısı - Bakırcılar Çarşısı

Gece molalar eşliğinde başlayan yolculuğumuz sonunda Sabah Adana’ya varıyoruz. İlk durağımız Adana’nın tarihi simgelerinden Adana Taşköprü oluyor. Seyhan nehri üzerinde yer alan Taş Köprüyü fotoğrafladıktan sonra buradan Sabancı Camii’ni de panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Sonrasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle Ramazanoğulları döneminin Adana’daki en anıtsal yapısı olan Adana Ulucami’ne ulaşıyoruz. Sanatsal açıdan Selçuklu, Artuklu, Memluk, Zengi ve Osmanlı üsluplarından çeşitli özellikleri barındıran yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip fotoğrafladıktan sonra yine kısa bir yürüyüşle Adana Saat Kulesine (Büyük Saat) gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Adana’nın uzun yıllar başkentliğini yaptığı Ramazanoğulları beyliğine ait olan ve halk arasında dünyada yapıldığı günden bu yana ayakta kalan en eski ev olarak bilinen Ramazanoğlu Konağını görüp saat kulesine ulaşıyoruz. 1881 yılında Ziya Paşa’nın valiliği döneminde inşasına başlanan 32 metre uzunluğundaki saat kulesini gördükten sonra koyularak Gaziantep’e ulaşıyoruz. Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Gaziantep’in meşhur lezzetleri eşliğinde alıyoruz. Sonrasında şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde öncelikle Gaziantep Kalesi altından başlayan yürüyüşümüz, kültür yolu boyunca devam edecek ve biz sırasıyla; Gaziantep Kalesi – Hanlar – Elmacılar Pazarı – Zincirli Bedesten – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi – Mevlevihane gibi mekânları görüyoruz. Zaman kalması durumunda gezimiz esnasında Gaziantep’in en ilginç yapıları olan yeraltı su şebekesinin yüzyıllardır şehirde nasıl dolaştığını da anlamak için Pişirici Kasteli ziyaretimizi yapıyoruz. Çok şaşırtıcı ve ilginç hikâyeleri olan bu eşsiz yapıyı gördükten sonra Gaziantep Çarşısında Baklava ve Fıstık alabilmeniz için bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonunda konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
3. Gün

Halfeti Tekne Gezisi - Atatürk Barajı Gövdesi - Adıyaman - Kâhta - Nemrut Dağı Gezisi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyularak Halfeti’ye ulaşıyoruz. Siyah Gül – Rum Kale ve Savaşan Köy ’ünü, Fırat Nehri üzerinde yapacağımız müthiş tekne gezisi esnasında görme imkânı buluyoruz (Ekstra). Burada geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından yolumuza devam ederek Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Yapıldığı dönemde Türkiye’deki mevcut Hidroelektrik santrallerinin ürettiği toplam elektrik miktarının yaklaşık % 20’sini tek başına üretebilecek kapasiteye sahip olan Atatürk Barajında ziyaretçiler için hazırlanmış olan Seyir terasına geçip Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı rehberimizden dinleyip baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş Tümülüs’ü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere Çayı üzerinde inşa edilen Cendere Köprüsü oluyor. Yaklaşık 1800 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Arsemia üzerinden Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras – Helios - Hermes, Herakles – Artagnes - Ares, Kommagene – Tyche tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra güneşin batımını izliyoruz. Gün batımı sonrası minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.
4. Gün

Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Kör Zeynel Türbesi - Midyat Konuk Evi - Midyat Telkaricileri

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından yola koyularak Atatürk Baraj Gölü üzerindeki yeni Nisibi Köprüsü üzerinden Siverek – Diyarbakır – Batman rotasında ilerliyoruz. Batman’da alacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizden sonra Hasankeyf’e varıyoruz. (Restorasyon sebebi ile uygun bir noktadan panoramik anlatım ve tanıtım yapılacaktır.) Mağara Evleri, Küçük Saray, Taşköprü, Fitre ve Zekât Kuyusu gibi birbirinden ilginç mekânları görüyoruz. Yakın zamanda GAP kapsamında tamamlanacak olan Ilı Su Barajının suları altında kalacak olan Hasankeyf’te bazı kurtarma çalışmaları yürütülmektedir. Kurtarılan eserlerin en önemlilerinden biri olan Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Beye ait olan Kör Zeynel Türbesi’ni yeni taşındığı yerde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Midyat’a varıyoruz. Midyat sokaklarında yapacağımız küçük bir yürüyüş ile Midyat Konuk Evi’ne ulaşıyoruz. Her ne kadar adı hep dizilerle anılsa da taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini de görme fırsatı yakalayacağız. Sonrasında Midyat çarşısında meşhur Gümüş Telkâri işçiliğini görme ve satın alma fırsatı bulacağız. Süryani Şarabı denemek isteyen misafirler de serbest zamanda tadına bakabilir, alışveriş yapabilirler. Sonrasında yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile Mardin’e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.
5. Gün

Deyr-ul Zafaran - Kasımıye Medresesi - Mardin Sokakları - Şahtana Konağı - Abbaralar - Mardin Ulu Camii

Sabah güne Güneydoğunun en mistik şehirlerinden Mardin’de uyanıyoruz. Kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. Meridin veya Meridine (Kalesi bol) ismi ile adlandırılmış; tarih boyunca Mezopotamya Ovasının tepeden denetlemiş bu mistik kenti tanımaya Deyr-ul Zafaran Manastırı ziyareti ile başlıyoruz. ‘Safran Manastırı’ şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz ve 1166 – 1932 yılları arasında Süryani Ortodoks Patrikliği merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı geziyoruz. Midyat Harabale köyünden rahip Mor Şleymun’un M.S. 400’lü yılların başında burada bulunan kaleyi manastıra çevirip bazı azizlerin kemiklerini buraya getirmesiyle kurulan manastırda Meryem Ana Kilisesi, tarihi kesin olarak bilinmeyen bir Güneş Tapınağını manastır rehberi eşliğinde tanımamızın ardından klasik Mezopotamya Medreselerinin en güzel örneği olan Kasımıye Medresesini ziyaret ediyoruz. Açık ve revaklı avlusu, hayat çeşmesi ve havuzu, Dar-ül Kurra ve Dar-ül Hadis’i ile tanımaya çalışacağımız bu önemli yapıda bir süre vakit geçiriyoruz. Sonrasında yöresel yemekler eşliğinde alacağımız öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemeğimizin sonrasında nihayet Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı yine diziler ile ünlenmeye başlamış, bir dönem PTT Evi olarak da tanınmış olan Şahtana Konağı ile başlıyoruz. Midyat’tan gelen bir gelin için yaptırıldığı rivayet edilen; Mardinli meşhur mimar Serkis Lole tarafından inşa edilen bu güzel yapıda fotoğraflarımızı çekiyor ve Şehidiye Camii manzarası ile Mezopotamya Ovasının mistik görüntüsünü izliyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz devam ediyor. Sokaklar arasında yapacağımız yürüyüş esnasında Abbara (Dar Geçit) denilen mimari unsuları görüyoruz. Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz ve ardından Cumhuriyet Meydanına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ile siz değerli misafirlerimizin bu mistik şehri keşfetmesini istiyoruz. Sonrasında yola koyularak Kızıltepe – Viranşehir – Şanlıurfa üzerinden Harran’a varıyoruz.  Burada birbirinden ilginç Konik Bacalı Harran Evleri – Harran Höyüğü – Harran Ulu Camii kalıntıları arasında gezimizi yapıyoruz. Harran Evlerinde vereceğimiz mola esnasında yöresel kıyafetler ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Sonrasında Harran’dan ayrılıyor ve günümüzü burada noktalıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Urfa’nın olmazsa olmaz SIRA GECESİ eğlencesine katılabilirler(EKSTRA).
6. Gün

Göbeklitepe Açıkhava Tapınak Alanı - Şanlıurfa - Balıklıgöl - Hz. İbrahim Makamı - Gümrük Han - Bedesten

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından ilk ziyaret noktamız Şanlıurfa’nın simge ziyaret yeri olan Balıklı Göl ve Külliyesi oluyor. Mescid-i Halil Camii – Balıklıgöl – Rızvaniye Camii – Ayn-el Zeliha Gölü – Mevlid-i Halil Camii ve Hz. İbrahim Makamı olarak bilinen noktaları hep birlikte ziyaret ediyor ve Hz. İbrahim’in ateşe atılma hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Şanlıurfa Bedesteni ve Gümrükhan’ı görmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Urfa ve yakın çevresindeki ağırlıklı Neolitik Çağ buluntularından oluşan ülkemizin en büyük alana sahip müzesi olan bu eşsiz mekanı gezme fırsatı buluyoruz. Gezimizin sonrasında geleneksel Urfa kebabı ve yemeklerini tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Urfa’daki son ziyaret noktamız Göbeklitepe Ören Yeri oluyor. Tüm insanlık tarihini derinden etkileyen arkeolojik keşiflerin yapıldığı bu eşsiz mekânda; irili ufaklı ve tamamı bulunduğu yerde insan eliyle oyularak ayağa kaldırılmış Taş Sütunları ve üzerlerine işlenmiş şekilleri görüyoruz. Yaklaşık 12.000 yıl önce yapılmış olan bu sütunlar ve kabartmalar hakkında bilgi edindikten sonra İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Tur Kalkış Noktaları

 • 19.00 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü
 • 19.45 Mecidiyeköy Meydan TEB ve Yapıkredi Bankaları Önü
 • 20.30 Kadıköy Evlendirme dairesi Önü
 • 20.45 Kartal Köprüsü Metro Durağı Yanı
 • 21.00 Çayırova Mc Donalds Önü
 • 21.45 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit – Adapazarı yönünden)

Açıklamalar

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde,tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı
düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Kullanılacak Olan Araçlar: 
Turlar da kullanılacak olan araçlar katılım sayısına göre ayarlanmaktadır. 
27 kişi ve üzeri MercedesTravego –Tourismo , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.