444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Helsinki Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Helsinki Hakkında

  Finlandiya'nın en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki aynı zamanda bir kültür başkentidir. Finlandiya’nın en kalabalık şehri olan Helsinki doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği oldukça etkileyici bir şehirdir. Şehrin tüm merkezi bölgeleri Baltık deniz kenarında yer alır. Bu nedenle Helsinki, "Baltık Denizi'nin Kızı" adını almıştır.

  Helsinki Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Vantaa Uluslararası Havaalanı, Helsinki şehir merkezinin 19 kilometre kuzeyinde konumlanmaktadır. Havaalanının bünyesinde 2 tane terminal bulunmaktadır. 

  Şehir merkezine, terminal çıkışlarında yer alan ve 15 dakikalık periyotlarla hareket eden 615 ve 615T numaralı halk otobüsü hatlarıyla ulaşma imkânınız bulunmaktadır. Bu otobüslerle şehir merkezine 40 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. Biraz daha hızlı ve konforlu seyahat etmek isteyenler ise halk otobüslerine nazaran biraz daha pahalı olan FinnAir şehir otobüsleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 20 dakikada bir hareket eden bu otobüslerle 35 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Bunların dışında, Helsinki Vantaa Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak ücretsiz shuttle servis seçeneği de bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ancak taksi seçeneği otobüsten 5 kat daha pahalıdır. Taksi ile şehir merkezine 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları