444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Helsinki Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Helsinki Hakkında

  Finlandiya'nın en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki aynı zamanda bir kültür başkentidir. Finlandiya’nın en kalabalık şehri olan Helsinki doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği oldukça etkileyici bir şehirdir. Şehrin tüm merkezi bölgeleri Baltık deniz kenarında yer alır. Bu nedenle Helsinki, "Baltık Denizi'nin Kızı" adını almıştır.

  Helsinki Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Vantaa Uluslararası Havaalanı, Helsinki şehir merkezinin 19 kilometre kuzeyinde konumlanmaktadır. Havaalanının bünyesinde 2 tane terminal bulunmaktadır. 

  Şehir merkezine, terminal çıkışlarında yer alan ve 15 dakikalık periyotlarla hareket eden 615 ve 615T numaralı halk otobüsü hatlarıyla ulaşma imkânınız bulunmaktadır. Bu otobüslerle şehir merkezine 40 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. Biraz daha hızlı ve konforlu seyahat etmek isteyenler ise halk otobüslerine nazaran biraz daha pahalı olan FinnAir şehir otobüsleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 20 dakikada bir hareket eden bu otobüslerle 35 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Bunların dışında, Helsinki Vantaa Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak ücretsiz shuttle servis seçeneği de bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ancak taksi seçeneği otobüsten 5 kat daha pahalıdır. Taksi ile şehir merkezine 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları