444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Hong Kong Adana Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Hong Kong Hakkında 

  Hong Kong, Çin’in güney kıyısında yer alan bir şehirdir. Burası 1 Temmuz 1997 tarihine dek Britanya Krallığı’nın sömürgesi altındaydı. Ancak bu tarihten itibaren, Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı, özel bir yönetim bölgesi halini almıştır. Bu açıdan bakıldığında da, Hong Kong bir nevi Asya kıtasında bulunan bir Avrupa kentidir.

  Hong Kong Çin için oldukça önemli bir şehirdir. Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve bunlarla beraber 260 tane irili ufaklı adadan meydana gelen Hong Kong, ülkenin ticaret, endüstri ve turizm merkezi konumundadır. Ayrıca Hong Kong, Çin’in en büyük serbest pazarı ve limanıdır.

  Hong Kong Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Hong Kong Uluslararası Havaalanı: Buradan şehir merkezine ulaşımınız için otobüs, havalimanı ekspresi, taksi, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

  Otobüs seçeneği ile yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havaalanından kalkan ‘cityflyer’ adlı otobüslere binerek, şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler size dünyanın en büyük yedinci köprüsü unvanına sahip olan Tsing Ma Köprüsü ve Lantau Adası manzaralı bir yolculuk sunmaktadır.

  Havaalanı ekspresi seçeneği ile Tsing Yi, Kowloon ve Hong Kong adalarına ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Her 12 dakikada bir kalkan bu trenlerle yaklaşık 20 – 25 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabiliriniz.

  Taksi ve araç kiralama seçenekler de bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde bulunan ofislerde kendinize bir taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Bu havaalanında taksi bulmanız hiç zor değildir. Her adaya özgü renklerde çok sayıda taksi bulunmaktadır. Ancak taksi ile şehir merkezine ulaşmak isterseniz, trafik sorununu da göze almalısınız.

  Adana Hakkında

  Akdeniz Bölgesi'nde konuşlanmış olan Adana, ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Şehrin dört köşesine yayılmış durumda olan turistik mekanlar, her yıl sıklıkla gelen ziyaretçilerin büyülenmesine ve hoş vakitler geçirmesine yardımcı oluyor.
  Seyhan Nehri'nin iki kıyısına kurulu olan Adana, Türkiye'nin en büyük 5. şehri olarak öne çıkıyor. Akdeniz'den yaklaşık 30 km içeride bulunan şehrin yüzölçümünün yarısını dağlık alanlar oluşturuyor. Önemli geçiş kavşaklarından olan Adana, Toroslar üzerinde bulunan Gülek Boğazı sayesinde ülkenin Ortadoğu ile ulaşımına fayda sağlıyor. Seyhan, Pozantı, Çukurova, Ceyhan ve Sarıçam şehrin en büyük merkezi ilçeleri arasında bulunuyor.
  Dört bir yanı verimli topraklarla çevrili olan Adana'da yeşilin ve maviliğin iç içe geçtiği coğrafi güzellikler bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Ovalar, yaylalar, göller ve ören yerler, gelen ziyaretçilerine huzur verici bir tatil imkanı tanıyor. Her gün sıklıkla düzenlenen Adana uçak biletleri sayesinde siz de şehre gelebilir ve birbirinden etkileyici doğal güzellikler eşliğinde doyumsuz bir tatil geçirebilirsiniz. Erken rezervasyon imkanını değerlendirerek kendinize ucuz Adana uçak bileti bulabilme olanağı yaratabilirsiniz.

  Adana Şakirpaşa Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Doğal güzellikleri sayesinde göz alıcı bir silüet sunan şehre, uçak firmaları her gün Adana uçuşları organize ediyor. Şehrin merkezi noktalarına yakın noktada bulunan Şakirpaşa Havalimanı, gelen yolcuları modern imkanları çerçevesinde tatmin etmeyi başarıyor. Adana kalkışlı uçuşlar için son derece seçkin bir hizmet sunan havalimanı, 1984 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Adana iç hat uçuşları için faaliyetlerine başlayan havalimanı, günümüzde Çukurova bölgesinin Mersin ve Osmaniye yerleşim merkezlerine de uçuş hizmeti veriyor. Adana dış hat uçuşları sunan terminalin 3.000.000 yolcu, 169 adet de araç kapasitesi bulunuyor.
  Tarihi ve tabiat kent kimliğine sahip olan şehri konforlu havayolu ulaşımı sayesinde dilediğiniz zaman gezebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yolculuk anınıza kadar online ortamdan check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve zaman alıcı evrak kontrol aşamalarından kurtulabilirsiniz. Yolculuk öncesi veya sırasında karşılaşabileceğiniz muhtemel durumlarda endişe etmeden uçak firmanızı arayabilir ve iptal iade koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bavulunuzu hazırlarken de uçak firmalarının bagaj limiti konusunda olan anlayışlarını mutlaka dikkate almalısınız. Uçak seyahatinizin ardından da otobüs, havalimanı servisi, taksi veya özel Adana Araç Kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları