444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Hong Kong Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Hong Kong Hakkında 

  Hong Kong, Çin’in güney kıyısında yer alan bir şehirdir. Burası 1 Temmuz 1997 tarihine dek Britanya Krallığı’nın sömürgesi altındaydı. Ancak bu tarihten itibaren, Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı, özel bir yönetim bölgesi halini almıştır. Bu açıdan bakıldığında da, Hong Kong bir nevi Asya kıtasında bulunan bir Avrupa kentidir.

  Hong Kong Çin için oldukça önemli bir şehirdir. Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve bunlarla beraber 260 tane irili ufaklı adadan meydana gelen Hong Kong, ülkenin ticaret, endüstri ve turizm merkezi konumundadır. Ayrıca Hong Kong, Çin’in en büyük serbest pazarı ve limanıdır.

  Hong Kong Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Hong Kong Uluslararası Havaalanı: Buradan şehir merkezine ulaşımınız için otobüs, havalimanı ekspresi, taksi, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

  Otobüs seçeneği ile yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havaalanından kalkan ‘cityflyer’ adlı otobüslere binerek, şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler size dünyanın en büyük yedinci köprüsü unvanına sahip olan Tsing Ma Köprüsü ve Lantau Adası manzaralı bir yolculuk sunmaktadır.

  Havaalanı ekspresi seçeneği ile Tsing Yi, Kowloon ve Hong Kong adalarına ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Her 12 dakikada bir kalkan bu trenlerle yaklaşık 20 – 25 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabiliriniz.

  Taksi ve araç kiralama seçenekler de bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde bulunan ofislerde kendinize bir taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Bu havaalanında taksi bulmanız hiç zor değildir. Her adaya özgü renklerde çok sayıda taksi bulunmaktadır. Ancak taksi ile şehir merkezine ulaşmak isterseniz, trafik sorununu da göze almalısınız.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları