444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Hong Kong Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Hong Kong Hakkında 

  Hong Kong, Çin’in güney kıyısında yer alan bir şehirdir. Burası 1 Temmuz 1997 tarihine dek Britanya Krallığı’nın sömürgesi altındaydı. Ancak bu tarihten itibaren, Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı, özel bir yönetim bölgesi halini almıştır. Bu açıdan bakıldığında da, Hong Kong bir nevi Asya kıtasında bulunan bir Avrupa kentidir.

  Hong Kong Çin için oldukça önemli bir şehirdir. Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve bunlarla beraber 260 tane irili ufaklı adadan meydana gelen Hong Kong, ülkenin ticaret, endüstri ve turizm merkezi konumundadır. Ayrıca Hong Kong, Çin’in en büyük serbest pazarı ve limanıdır.

  Hong Kong Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Hong Kong Uluslararası Havaalanı: Buradan şehir merkezine ulaşımınız için otobüs, havalimanı ekspresi, taksi, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

  Otobüs seçeneği ile yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havaalanından kalkan ‘cityflyer’ adlı otobüslere binerek, şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler size dünyanın en büyük yedinci köprüsü unvanına sahip olan Tsing Ma Köprüsü ve Lantau Adası manzaralı bir yolculuk sunmaktadır.

  Havaalanı ekspresi seçeneği ile Tsing Yi, Kowloon ve Hong Kong adalarına ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Her 12 dakikada bir kalkan bu trenlerle yaklaşık 20 – 25 dakika sürecek bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabiliriniz.

  Taksi ve araç kiralama seçenekler de bulunmaktadır. Havaalanı içerisinde bulunan ofislerde kendinize bir taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Bu havaalanında taksi bulmanız hiç zor değildir. Her adaya özgü renklerde çok sayıda taksi bulunmaktadır. Ancak taksi ile şehir merkezine ulaşmak isterseniz, trafik sorununu da göze almalısınız.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları