444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Iğdır Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.

  Iğdır Hakkında

  Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilimiz 3 tane ilçeye sahiptir. Bunlar Aralık, Karakoyunu, Tuzluca ilçeleridir. Iğdır, Ermenistan, İran ve Azerbeycan ile sınır komşusudur. Bu özelliği ile Türkiye’nin üç ülke ile sınır komşusu olan tek ilidir.  Türkiye’deki en yüksek dağ olan Ağrı Dağı’nın bir kısmı Iğdır sınırları içerisindedir. Güneş Türkiye’de ilk Iğdır ilinde doğmaktadır.

  Iğdır Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Iğdır havalimanı hizmet vermektedir. Şehrin merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Şehre ulaşım ise araçlarla kolayca sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Iğdır’ a Kars havalimanından sonra karayolu ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları