444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Iğdır Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Iğdır Hakkında

  Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilimiz 3 tane ilçeye sahiptir. Bunlar Aralık, Karakoyunu, Tuzluca ilçeleridir. Iğdır, Ermenistan, İran ve Azerbeycan ile sınır komşusudur. Bu özelliği ile Türkiye’nin üç ülke ile sınır komşusu olan tek ilidir.  Türkiye’deki en yüksek dağ olan Ağrı Dağı’nın bir kısmı Iğdır sınırları içerisindedir. Güneş Türkiye’de ilk Iğdır ilinde doğmaktadır.

  Iğdır Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Iğdır havalimanı hizmet vermektedir. Şehrin merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Şehre ulaşım ise araçlarla kolayca sağlanabilmektedir. Aynı zamanda Iğdır’ a Kars havalimanından sonra karayolu ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları