444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Isparta Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Isparta Hakkında

  Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerinin kesiştiği Göller Bölgesinde yer almaktadır, Eğirdir Gölü ve Gölcük gölleri, ve Kızıldağı Milli Parkları ile bilinmektedir.
  Isparta ilinin ilçeleri; Aksu, Uluborlu, Atabey, Eğirdir,  Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Yalvaç ve Yenişarbademli , Gönen'dir. 
  İnanç Turizminin merkezi Yalvaç ilçesidir Anadolunun kültür zenginliğini tüm güzellikleri ile göstermektedir.
  Kayak Merkezinin yeraldığı Davraz Dağı, doğa yürüyüşü ve nehir sporlarına elverişli kanyonları ile doğa sporları için mükemmeldir.

  Isparta’nın turizm kapısı Eğirdir, alternatif bir turizm cennetidir. Rüzgar sörfü, Dağcılık, trekking, yamaç paraşütü, kampçılık turizm çeşitlerinden bazılarıdır.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları