444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

İstanbul Atina Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz İstanbul Atina Uçak Bileti Fiyatları

  • 7 Gün İçindeki
  • 1 - 4 Hafta İçindeki
  • 1 Ay ve Üstü
  • İstanbul - Atina
   27.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   247,41 Seç
  • İstanbul - Atina
   28.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   248,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   22.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   248,87 Seç
  • İstanbul - Atina
   26.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   251,24 Seç
  • İstanbul - Atina
   01.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   299,21 Seç
  • İstanbul - Atina
   25.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   309,27 Seç
  • İstanbul - Atina
   23.02.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   309,27 Seç
  • İstanbul - Atina
   08.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   247,41 Seç
  • İstanbul - Atina
   03.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   248,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   04.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   248,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   05.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   295,70 Seç
  • İstanbul - Atina
   07.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   296,23 Seç
  • İstanbul - Atina
   09.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   297,39 Seç
  • İstanbul - Atina
   13.03.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   297,77 Seç
  • İstanbul - Atina
   29.04.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   108,41 Seç
  • İstanbul - Atina
   23.09.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   142,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   18.07.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   176,51 Seç
  • İstanbul - Atina
   04.08.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   176,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   22.04.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   222,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   06.05.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   222,85 Seç
  • İstanbul - Atina
   13.05.2018
   1 Yolcu
   Tek Yön
   222,85 Seç

  En Ucuz Atina Uçak Bileti Analizi

  Atina Hakkında

  Yunanistan'ın başkenti olan Atina, Eski Yunan medeniyetlerinin de merkezi olduğundan her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Atina isminin tarihçesine bakıldığında; şehrin koruyucusu olan ve savaş tanrısı olduğuna inanılan Athena'dan esinlenildiği görülüyor. Antik çağlardan beri ilgi görmeye devam eden bu şehri gezmek için Atina uçak bileti seçeneklerini araştırmaya başlayabilirsiniz. 

  "Kültür Şehri" olarak adlandırılan Atina, yoğun nüfusu sayesinde Yunanistan'ın üçte birini oluşturuyor. Günümüzde modern ve kozmopolit bir yapıya sahip olan Atina; antik çağlarda ise ticaret ve kültür şehri olması sayesinde geçmişten bugüne, önemini hiçbir şekilde kaybetmemesiyle öne çıkıyor. Siz de bu muhteşem şehri gezmek ve tarihin yaşayan kalıntılarını ziyaret etmek için hemen Atina uçak bileti sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve bulunduğunuz bölgeden; Atina dış hat uçuşları ya da Atina iç hat uçuşları arasından size uygun olanını satın alabilirsiniz.

  Atina Uçak Bileti Fiyatları

  Son derece zengin ve köklü bir tarihe sahip olan Atina, 1834 yılında Osmanlı'nın bu toprakları terk etmesi ile yeni bir devletin başkenti olma şansını yakaladı. Neolitik Çağ'dan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir, herkesin kesinlikle bir kere de olsa görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Mitolojik tanrıları, şehir efsaneleri, ören yerleri, tarihi ve mimari ile büyüsüne kapılacağınız Atina'ya; sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde giderek rahatça gezinizi veya tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kış mevsiminde soğuk olan şehir; yaz aylarında ise çok sıcak ve kalabalık olduğundan gezmek için bahar aylarını tercih etmelisiniz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına nazaran diğer aylarda gezi yaparak ucuz Atina uçak bileti fiyatları ile bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Kendi şehrinizden aktarmalı olan Atina kalkışlı uçuşlar ya da direkt Atina uçuşları seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
  Atina ziyaretiniz sırasında mutlaka gezmeniz ve havasını solumanız gereken pek çok yer bulunuyor. Grup eşliğinde gezmek yerine bireysel bir gezi planı yaparak merak ettiğiniz yerlerde daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bu şehre ayak bastıktan sonra görmeniz gereken özel yerleri; Akropolis, Parthenon (Pantehon), National Archaeological Museum, Syntagma Meydanı (Ana Yasa Meydanı), Panathenaic Stadyumu, Kolonaki Bulvarı, Atina Parkları, Atina Limanı ve Omonia Meydanı olarak sıralayabilirsiniz. Seyre doyamayacağınız ve her adımınızda tarihin eski dönemlerini tüm zihninizde hissedeceğiniz Atina'nın gece hayatını da görmek için ise Plaka, Gazi Bölgesi ve sahil kesimini ziyaret etmeniz gerekiyor.
  Atina'nın moda , film , dans  gibi festivallerini ve yerel etkinliklerini merak ediyorsanız öncelikle yılın belirli dönemlerinde yapılan bu festivallerin tarihlerini öğrenmelisiniz. Görmek istediğiniz festival için önceden rezervasyon yaparak ucuz Atina uçak bileti satın alabilirsiniz. Erken rezervasyon kapsamında daha ucuz olan Atina uçak bileti fiyatları, gezi masrafından tasarruf etmenize de olanak sağlıyor.
  Atina'yı yılın her döneminde farklı ülkelerden pek çok turist ziyaret ettiğinden istediğiniz zaman Atina uçak bileti bulabilirsiniz. Tatiliniz için uygun zamana denk gelen Atina uçuş seferleri arasından sizin için en uygun  olanı inceledikten sonra biletinizi alabilir ve yolculuğunuz için heyecanlı geri sayıma başlayabilirsiniz. Yolculuk gününüzden bir gün önce son dakika  stresi yaşamamak adına online check-in yaparak uzun kuyruklarda bekleme durumunu listeden çıkarabilirsiniz. Dış hat uçuşu gerçekleştiriyorsanız bagaj limiti konusuna dikkat etmeyi ve sınırı aşmamayı unutmamalısınız. Uçuşunuz hakkında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak iptal iade koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Yurt Dışı Turları  ile Atina’nın de içinde yer aldığı birçok kenti gezginler  ile birlikte gezmek istiyorsanız Atina Turları sayfasını ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  Atina Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Keyifli bir uçuştan sonra Atina Havalimanı'na ulaşıp bagajlarınızı alarak şehir merkezine gitmek için otobüs, metro ya da taksileri kullanabilirsiniz. 2000'li yıllarda yapılan Atina Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak 45 dakikanızı alıyor.  Daha detaylı bilgi ve Ucuz Atina Otelleri için Atina Şehir Rehberi sayfasına göz atınız.

  İstanbul Hakkında

  Marmara Bölgesi'nde bulunan kozmopolit şehir İstanbul, dünyanın en eski şehirleri içerisinden öne çıkıyor. Kalabalık bir nüfus popülasyonuna sahip olan şehir, Asya ve Avrupa arasında köprü konumunda olduğu için Doğu ve Batı kültürlerini aynı çatı altında birleştiriyor. Karadeniz ve Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan İstanbul Boğazı da şehrin stratejik önemini yansıtıyor. Beşiktaş, Ortaköy, Beylerbeyi, Sarıyer ve Beykoz semtleri ise İstanbul'un boğaza bakan büyüleyici yerleri arasında bulunuyor. Modern yaşam olanakları, göz alıcı semtleri ve özgün turistik değerleri ile göz dolduran şehre, sıklıkla bulabileceğiniz İstanbul uçak biletleri sayesinde dilediğiniz zaman gezi planlayabilirsiniz.

  İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Engin tarihi ve benzersiz güzellikleriyle her daim popülaritesini koruyan İstanbul, coğrafi konumunu ve stratejik önemini havayolu ulaşımına yansıtıyor. Şehrin Avrupa yakasında Atatürk, Anadolu yakasında da Sabiha Gökçen havalimanı faaliyet gösteriyor. İstanbul kalkışlı uçuşlar için son derece elverişli olanaklar barındıran bu iki büyük havalimanından şehir merkezine ulaşım son derece kolay şekilde gerçekleştiriliyor. Ulaşım için havalimanlarından kalkan HAVATAŞ servisleri, belediye otobüsleri, metro, tramvay ve taksi gibi farklı seçenekler tercih edilebiliyor.
  Şehre birbirinden farklı pek çok uçak firması sayesinde her gün sıklıkla İstanbul uçuşları düzenleniyor. Üstelik firmalar, müşterilerin memnun kalabilmeleri ve daha avantajlı uçabilmeleri için İstanbul uçak bileti fiyatı seçeneklerini genellikle cazip aralıklarda tutuyor. Avantajlı uçuş alternatiflerinden faydalanarak bulunduğunuz bölgeden biletinizi satın alabilir ve keyifli yolculuk için geri sayıma başlayabilirsiniz. Zamandan tasarruf edebilmek açısından yolculuk gününe kadar online check-in işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  Uçak şirketlerinin bagaj limiti konusunda disiplinli hareket ettiklerini göz önünde bulundurarak yanınıza daha önemli eşyalarınızı almaya özen göstermelisiniz. İstanbul dış hat uçuşları ile yolculuk yapıyorsanız pasaportunuzu mutlaka yanınızdan ayırmamalısınız. Ancak yapacağınız yolculuk İstanbul iç hat uçuşları üzerinden ise ehliyetinizi ve kimliğinizi göstermeniz yeterli olacaktır. Olası aksilik durumlarına karşı da firmanızdan iptal iade koşulları içeren uçuş haklarınızı talep edebilirsiniz.  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları