444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kahire Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Kahire Hakkında 

  Kahire Mısır’ın başkentidir. Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehri olan Kahire, Nil Nehri’nin doğu kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir 1300 seneden fazla süredir, aynı yerde aynı isimle yer almaktadır. Bu sebepten dolayı Doğu ve Batı’nın bir kompozisyonu olma özelliğindedir. Bu şehir yaklaşık 8000 yıllık geçmişinde çok sayıda kültüre ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

  Kahire oldukça kalabalık bir şehirdir. Gerek Mısır’ın gerekse çevre ülkelerin ekonomik, politik ve kültürel anlamda merkezi konumundadır. Ülke hükümeti, parlamento, bazı devlet daireleri ve diplomatik temsilciliklerin büyük kısmı da Kahire’de bulunmaktadır.

  Kahire Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kahire Uluslararası Havalimanı şehre 22 km. uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Otobüs yolculuğu ile şehre varış 45 dakika kadar sürmektedir. 
  Taksiler ile şehre gidiş ise 40 Mısır Paundu tutmaktadır.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları