444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kahire Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Kahire Hakkında 

  Kahire Mısır’ın başkentidir. Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehri olan Kahire, Nil Nehri’nin doğu kıyısında bulunmaktadır. Bu şehir 1300 seneden fazla süredir, aynı yerde aynı isimle yer almaktadır. Bu sebepten dolayı Doğu ve Batı’nın bir kompozisyonu olma özelliğindedir. Bu şehir yaklaşık 8000 yıllık geçmişinde çok sayıda kültüre ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

  Kahire oldukça kalabalık bir şehirdir. Gerek Mısır’ın gerekse çevre ülkelerin ekonomik, politik ve kültürel anlamda merkezi konumundadır. Ülke hükümeti, parlamento, bazı devlet daireleri ve diplomatik temsilciliklerin büyük kısmı da Kahire’de bulunmaktadır.

  Kahire Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kahire Uluslararası Havalimanı şehre 22 km. uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Otobüs yolculuğu ile şehre varış 45 dakika kadar sürmektedir. 
  Taksiler ile şehre gidiş ise 40 Mısır Paundu tutmaktadır.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları