444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kars Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.

  Kars Hakkında

  Kuzeydoğuda yer alan en yüksek ilimizdir.  Bölge olarak ise Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Kuzeyinde Arpaçay ve Susuz, batısında ise Erzurum ve Selim, doğusunda Ermenistan güneyinde ise Kağızman ile Digor bulunmaktadır. Rakım 1768 metreye varmaktadır. Büyük kısmı yaylalardan meydana gelmektedir.  En yüksek dağları Allahuekber dağları, Kısır dağı, Akbaba dağı Aladağ ve Aşağı dağın bir kısmı bulunmaktadır. Bitki örtüsü bozkırdır. Kars’ta spor çok sevilen faaliyetlerdendir.

  Kars Harakani Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Kars havaalanı hizmet vermektedir. Merkeze 7 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Servislerle veya şehir içi ulaşım araçları ile havaalanından merkeze ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları