444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kars Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Kars Hakkında

  Kuzeydoğuda yer alan en yüksek ilimizdir.  Bölge olarak ise Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Kuzeyinde Arpaçay ve Susuz, batısında ise Erzurum ve Selim, doğusunda Ermenistan güneyinde ise Kağızman ile Digor bulunmaktadır. Rakım 1768 metreye varmaktadır. Büyük kısmı yaylalardan meydana gelmektedir.  En yüksek dağları Allahuekber dağları, Kısır dağı, Akbaba dağı Aladağ ve Aşağı dağın bir kısmı bulunmaktadır. Bitki örtüsü bozkırdır. Kars’ta spor çok sevilen faaliyetlerdendir.

  Kars Harakani Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Kars havaalanı hizmet vermektedir. Merkeze 7 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Servislerle veya şehir içi ulaşım araçları ile havaalanından merkeze ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları