444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kazablanka Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Kazablanka Hakkında 

  Kazablanka, Fas’ın batısında bulunan bir şehirdir. Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan bu şehir oldukça önemli bir liman kenti olma özelliğini taşırken, Fas’ın da en büyük şehridir. 

  Kazablanka şehrinin popülaritesini arttıran en önemli şey şüphesiz ki bu şehirde 1942 senesinde çekilmiş olan efsanevi Hollywood filmi Kazablanka’dır.

  Bu kente Kazablanka ismini İspanyollar vermiştir. Bu kente ismini veren İspanyol tüccarlar ve diğer Avrupalı vatandaşlar bu bölgeye yerleşmeye başlamışlardır. Bu zaman zarfında nüfusun büyük yoğunluğunu ise Fransızlar oluşturmuştur.

  Kazablanka’nın ekonomik anlamda en büyük noktası limanıdır. Bu liman ve çevresinde ticaret oldukça hızlı bir şekilde gelişmektedir. Sanayi sektöründe de işgücünün %60’ı, toplam üretimin ise %39’u bu şehir tarafından sağlanmaktadır. 

  Kazablanka Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Mohammed V Uluslararası Havalimanı:
  Şehir merkezinin 30 kilometre güneydoğusunda bulunur. Burası Fas’ın en işlek havaalanıdır. 3 terminali bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için tren, otobüs ve taksi seçenekleri bulunmaktadır.

  Şehir merkezine ulaşım için treni kullanmak isterseniz, terminal 1’in çıkışına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 06.50 – 22.50 saatleri arasında hizmet veren trenlerle, yaklaşık 30 dakika sürecek bir tren yolculuğu sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Trenler her saat başı kalkmaktadır.

  Mohammed V Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile de ulaşmanız mümkündür. CTM isimli bir otobüs firmasının düzenlediği otobüs turları ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonucunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Şehir merkezine ulaşmadaki bir diğer seçenek ise taksidir. Gelen yolcu alanının girişinde çok sayıda taksi beklemektedir. Bu taksileri kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları