444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Kazablanka Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Kazablanka Hakkında 

  Kazablanka, Fas’ın batısında bulunan bir şehirdir. Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan bu şehir oldukça önemli bir liman kenti olma özelliğini taşırken, Fas’ın da en büyük şehridir. 

  Kazablanka şehrinin popülaritesini arttıran en önemli şey şüphesiz ki bu şehirde 1942 senesinde çekilmiş olan efsanevi Hollywood filmi Kazablanka’dır.

  Bu kente Kazablanka ismini İspanyollar vermiştir. Bu kente ismini veren İspanyol tüccarlar ve diğer Avrupalı vatandaşlar bu bölgeye yerleşmeye başlamışlardır. Bu zaman zarfında nüfusun büyük yoğunluğunu ise Fransızlar oluşturmuştur.

  Kazablanka’nın ekonomik anlamda en büyük noktası limanıdır. Bu liman ve çevresinde ticaret oldukça hızlı bir şekilde gelişmektedir. Sanayi sektöründe de işgücünün %60’ı, toplam üretimin ise %39’u bu şehir tarafından sağlanmaktadır. 

  Kazablanka Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Mohammed V Uluslararası Havalimanı:
  Şehir merkezinin 30 kilometre güneydoğusunda bulunur. Burası Fas’ın en işlek havaalanıdır. 3 terminali bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için tren, otobüs ve taksi seçenekleri bulunmaktadır.

  Şehir merkezine ulaşım için treni kullanmak isterseniz, terminal 1’in çıkışına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 06.50 – 22.50 saatleri arasında hizmet veren trenlerle, yaklaşık 30 dakika sürecek bir tren yolculuğu sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Trenler her saat başı kalkmaktadır.

  Mohammed V Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile de ulaşmanız mümkündür. CTM isimli bir otobüs firmasının düzenlediği otobüs turları ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonucunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Şehir merkezine ulaşmadaki bir diğer seçenek ise taksidir. Gelen yolcu alanının girişinde çok sayıda taksi beklemektedir. Bu taksileri kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları