444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Londra Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Londra Hakkında 

  İngiltere'nin başkenti olan Londra, hareketli yaşam tarzı, estetik dokusu, sanatsal değerleri ve moda unsurlarıyla geçmişten beri çekiciliğini korumaya devam ediyor. Kendine has tarihi ve kültürel güzellikleriyle insanı etkileyen bu şehri görmek için istediğiniz zaman araştırma yaparak Londra uçak biletleri hakkında bir ön bilgi edinebilirsiniz. 

  Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Londra, 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin 2.kalabalık şehrini oluşturuyor. 300'e yakın farklı dilin konuşulduğu kozmopolit şehrin hemen hemen her köşesinde özgün mimari yapıtlara ve sanatsal dokulara rastlamak mümkün oluyor. Buckingham Sarayı, Big Ben & Westminster Sarayı, St. Paul Katedrali, Victoria ve Albert Müzesi, Natıonal Gallery, Whitehall Sarayı ve Parlamento şehrin başlıca görülmesi gereken yerleri arasında yer alıyor.

  Londra Uçak Bileti Fiyatları

  Dünyanın en önemli metropol kentlerinden birisi olan Londra, bol yeşilliği ve huzur verici atmosferiyle de gelen ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Büyük bir alan üzerine kurulu olan Hyde Park ve sayısız bitkisiyle unutamayacağınız anlar yaşatan Kew Kraliyet Botanik Bahçeleri şehrin vazgeçilmez doğal güzelliklerine dikkati çekiyor. Şehrin tarihsel ve doğal unsurlarını daha yakından görmek için öncelikle en uygun  Londra uçak bileti fiyatı seçeneklerini değerlendirebilir, daha sonra da bulunduğunuz bölgeye göre Londra dış hat uçuşları veya Londra iç hat uçuşları arasından kendinize uygun bir uçuş seçimi yapabilirsiniz.

  Londra, tatil  ve turizm  için kusursuz bir şehir olduğunu canlı ve heyecanlı gece yaşantısını sıra sıra dizilmiş kulüpleri ve barlarıyla sizlere gösteriyor. Bohem dokusunda sanatseverlere sınırsız alternatif sunan şehirde ayrıca milyonlarla insanın katılımıyla gerçekleştirilen festivaller, opera ve müzikaller de organize ediliyor. Dünyanın en ünlü müzikallerini görmek ve doyasıyla eğlenmek için Londra uçak bileti sorgulama işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz gitmek istediğiniz etkinlik tarihinden önce erken rezervasyon hakkınızı kullanarak kendinize ucuz Londra uçak bileti alma fırsatı yaratabilirsiniz.

  Turistik değerleriyle ve kültürel aktiviteleriyle göz dolduran şehre, ucuz Londra uçak bileti fiyatları sayesinde avantajlı ve eğlenceli bir gezi planlayabilirsiniz. Planınızı yaptıktan sonra Londra uçuş seferleri içerisinden kendinize uygun bulduğunuz bir saate bilet alabilirsiniz. Seyahatinizden bir gün önce yapacağınız online check-in işlemleri sayesinde hem zaman kazanabilir hem de son dakika  stresi yaşamadan uçağa geçişinizi hızlandırabilirsiniz. Yolculuk günü yaşanması muhtemel durumlara karşı ise havayolu şirketinizin müşteri hattını arayabilir, iptal iade koşulları ve bagaj limiti gibi çeşitli konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Avrupa'nın en sık ziyaret edilen şehirleri arasında başı çeken Londra, ılıman okyanusal iklime sahip olduğu için yılın her dönemi turist çekiciliğini koruyor. Dolayısıyla şehre gelmek isteyen ziyaretçiler, diledikleri zaman aralığında kolaylıkla Londra uçak bileti temin edebiliyor. Ancak yaz aylarında turist yoğunluğu artış gösterdiği için en avantajlı Londra uçuşları daha çok mevsim geçişlerinde gerçekleştiriliyor. Londra uçak bileti fiyatları da farklı seçenekleri sayesinde her bütçeye uygunluk gösteriyor. Ayrıca Yurtdışı Turları  ile Londra ve Avrupa’da yer alan diğer birçok kenti gezginler  ile birlikte keşfetmek isterseniz Londra Turları sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Londra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Ulaşım ağları bakımından son derece gelişmiş olan Londra'da 4 adet büyük havalimanı faaliyet gösteriyor. Şehir; batısında Heathrow, güneyinde Gatwick, kuzey batısında Luton ve Kuzey doğusunda Stansted havalimanlarıyla dünyanın her yerine kolaylıkla ulaşım sağlıyor. Şehirdeki bu havalimanlarının tümünün Türkiye ile karşılıklı uçuşları bulunuyor. Özellikle dünyanın ve İngiltere'nin en gelişmiş havalimanı olan Heathrow, Londra kalkışlı uçuşlar ve şehir merkezine gidişler için yolcularına büyük kolaylıklar sağlıyor. Havalimanının tüm terminallerinden geçen Piccadilly Line metro hattı, sizi şehir merkezinin tüm noktalarına ulaştırıyor. Şehir içine ulaşımda ayrıca otobüs ve taksi gibi ulaşım seçenekleri de tercih edilebiliyor. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Londra Otelleri için Londra Şehir Rehberi  sayfasına göz atınız.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları