444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Miami Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Miami Hakkında 

  Miami, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Florida eyaletinin en büyük ikinci şehridir. Bu şehir, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir kıyı şehridir. Miami’de en gelişmiş sektör turizmdir. Bu şehirde yaklaşık 5.000 Türk yaşamaktadır. Burada yaşayan halkın yaklaşık %65’i İspanyolca konuşmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ise, burada yaşayan insanların çoğu çevre adalarından gelip Miami’ye yerleşmesidir. Miami, Latin Amerika’ya bir geçiş kapısı olarak bilinen bir şehirdir.

  Miami Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Miami Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine toplu ulaşım araçları ile gitmek için en iyi yol 2,35$ karşılığında sizi şehir merkezine götüren Airport Flyer otobüsleridir. Bu otobüslerle şehre varış yarım saat kadar sürmektedir.

  22 Temmuz 2012 itibarı ile açılan metrobüs hattına havalimanından ücretsiz shuttle servislerle geçebilirsiniz. Daha sonra metrobüs duraklarından gideceğiniz yerin kaç numaralı metrobüslerin güzergahında olduğunu öğrenerek 2$ karşılığında şehre varabilirsiniz. 

  Ayrıca havalimanında taksiler de hizmet vermektedir. Gideceğiniz güzergaha göre 10$ ile 60$ arasında bir ücret ödersiniz. Ücretler yasalarla belirlenmiş olduğundan taksiciler üzerinde oynama yapamaz. Gideceğiniz noktaya göre taksiciden bilgi alıp taksi ile de şehir merkezine varabilirsiniz.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları