444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Miami Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Miami Hakkında 

  Miami, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Florida eyaletinin en büyük ikinci şehridir. Bu şehir, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan bir kıyı şehridir. Miami’de en gelişmiş sektör turizmdir. Bu şehirde yaklaşık 5.000 Türk yaşamaktadır. Burada yaşayan halkın yaklaşık %65’i İspanyolca konuşmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ise, burada yaşayan insanların çoğu çevre adalarından gelip Miami’ye yerleşmesidir. Miami, Latin Amerika’ya bir geçiş kapısı olarak bilinen bir şehirdir.

  Miami Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Miami Uluslararası Havaalanı’ndan şehir merkezine toplu ulaşım araçları ile gitmek için en iyi yol 2,35$ karşılığında sizi şehir merkezine götüren Airport Flyer otobüsleridir. Bu otobüslerle şehre varış yarım saat kadar sürmektedir.

  22 Temmuz 2012 itibarı ile açılan metrobüs hattına havalimanından ücretsiz shuttle servislerle geçebilirsiniz. Daha sonra metrobüs duraklarından gideceğiniz yerin kaç numaralı metrobüslerin güzergahında olduğunu öğrenerek 2$ karşılığında şehre varabilirsiniz. 

  Ayrıca havalimanında taksiler de hizmet vermektedir. Gideceğiniz güzergaha göre 10$ ile 60$ arasında bir ücret ödersiniz. Ücretler yasalarla belirlenmiş olduğundan taksiciler üzerinde oynama yapamaz. Gideceğiniz noktaya göre taksiciden bilgi alıp taksi ile de şehir merkezine varabilirsiniz.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları