444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Milano Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Milano Hakkında 

  Kuzey İtalya'da Lombardia'nın Göller Bölgesine yakın konumda olan Milano, aynı zamanda Lombardia eyaletinin başkentidir. İtalya'nın ticaret, endüstri, müzik ve kültürel merkezi olan Milano, dünyada modanın merkezi olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü İtalyan giyim markalarının merkezleri buradadır. Hem tekstil, hem de diğer sanayi kollarıyla İtalya'nın finansal merkezi ve en zengin şehridir. 

  Ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Milano'daki diğer bir tutku ise futboldur. İtalya'nın en ünlü futbol klüpleri olan AC Milan ve İnter bu şehrin takımlarıdır.

  Malpenso ve Linera Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  - Malpensa Havalimanı:
  Oldukça büyük ve modern bir havalimanıdır. Ülkemizden kalkan uçuşlar çoğunlukla bu havalimanına inmektedir.

  Bu havalimanından Milano Cadorna’ya her yarım saatte bir tren gitmektedir ve yolculuk 40 dakikadan daha az sürer. Bilet fiyatı 11€ ‘dur.

  Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine giden trenler de bulunmaktadır. Havalimanından merkeze saatte 1 veya 2 tren kalkmaktadır. Ulaşım süresi 1 saat kadar sürmektedir. Tren Bovisa, Porta Garibaldi ve şehir merkezinde durmaktadır.

  Havalimanında şehre otobüsle de ulaşmak mümkündür. Otobüs yolculuğu 40 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. 

  - Linera Havalimanı:
  Daha küçük olan Linera Havalimanı’na seferler daha az sayıdadır. Ancak bu havalimanı şehre daha yakındır. Şehir merkezine metro ve otobüs ile ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine yolculuk 30 dakika kadar sürmektedir.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları