444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Milano Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Milano Hakkında 

  Kuzey İtalya'da Lombardia'nın Göller Bölgesine yakın konumda olan Milano, aynı zamanda Lombardia eyaletinin başkentidir. İtalya'nın ticaret, endüstri, müzik ve kültürel merkezi olan Milano, dünyada modanın merkezi olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü İtalyan giyim markalarının merkezleri buradadır. Hem tekstil, hem de diğer sanayi kollarıyla İtalya'nın finansal merkezi ve en zengin şehridir. 

  Ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Milano'daki diğer bir tutku ise futboldur. İtalya'nın en ünlü futbol klüpleri olan AC Milan ve İnter bu şehrin takımlarıdır.

  Malpenso ve Linera Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  - Malpensa Havalimanı:
  Oldukça büyük ve modern bir havalimanıdır. Ülkemizden kalkan uçuşlar çoğunlukla bu havalimanına inmektedir.

  Bu havalimanından Milano Cadorna’ya her yarım saatte bir tren gitmektedir ve yolculuk 40 dakikadan daha az sürer. Bilet fiyatı 11€ ‘dur.

  Malpensa Havalimanı’ndan Milano şehir merkezine giden trenler de bulunmaktadır. Havalimanından merkeze saatte 1 veya 2 tren kalkmaktadır. Ulaşım süresi 1 saat kadar sürmektedir. Tren Bovisa, Porta Garibaldi ve şehir merkezinde durmaktadır.

  Havalimanında şehre otobüsle de ulaşmak mümkündür. Otobüs yolculuğu 40 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. 

  - Linera Havalimanı:
  Daha küçük olan Linera Havalimanı’na seferler daha az sayıdadır. Ancak bu havalimanı şehre daha yakındır. Şehir merkezine metro ve otobüs ile ulaşım sağlanabilir. Havalimanından şehir merkezine yolculuk 30 dakika kadar sürmektedir.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları