TatilSepeti.com
Uygulamada Aç

Ms Zaandam İle Güney Amerika - Şili Fiyordu

(02 Aralık - 19 Aralık 2019)
İç Kabin
Axess’e Özel 200 TL İndirim Fırsatı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3.149,00 EUR 20.877,87 TL
-
4.669,00 EUR 30.955,47 TL
1 kraliçe yatak ve duşa dönüştürülebilen 2 alt yatak. Ayrıca 1 çekyat ve pullman üstü bulunmaktadır ayrıca 1 yataklı kanepe vardır. Yaklaşık 16 metre oda Kapasitesi mevcuttur.
'e özel 200 TL chip-para hediye
Dış Kabin
Axess’e Özel 200 TL İndirim Fırsatı
Çift Kişilik Odada Kişibaşı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3.499,00 EUR 23.198,37 TL
-
5.298,00 EUR 35.125,74 TL
2 alt yatakta 1 kraliçe yatak, küvet-duş, duş. Tüm FF kategori stateroom'larda ayrıca 1 çekyat ve pullman üstü vardır. Yaklaşık olarak 13 metre oda kapasitesi mevcuttur.
'e özel 200 TL chip-para hediye
 • Nakit, Havale ve Kredi Kartı Tek Çekimde geçerlidir.
 • Kredi Kartına 6 Taksit
 • Axess’e Özel 200 TL İndirim Fırsatı

  30 Haziran tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda, 24 Nisan-31 Aralık günleri arasındaki turlarda, tüm paket tipleri için geçerlidir.

Ödeme Koşulu
Taksit Sayısı / İndirim Oranı
 • Havale
 • Kredi Kartı Tek Çekim
 • Axess Card
  6 (2 + 4) Taksit
 • Ziraat
  6 (3 + 3) Taksit
 • Bonus Card
  4 (2 + 2) Taksit
 • Bonus Card
  6 (4 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  4 (2 + 2) Taksit
 • Garanti Miles-Smiles
  6 (4 + 2) Taksit
 • World Card
  2 Taksit
 • World Card
  3 Taksit
 • World Card
  6 Taksit
 • Maximum Card
  2 Taksit
 • Maximum Card
  3 Taksit
 • Maximum Card
  6 Taksit
 • Card Finans
  5 (2 + 3) Taksit
 • Card Finans
  6 (3 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Halkbank Card
  6 (3 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  5 (2 + 3) Taksit
 • Advantage Card
  6 (3 + 3) Taksit

Fiyata Dahil Hizmetler

 1. Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 2. Belirtilen Gemide Konaklama (14 Gece Tam Pansiyon Konaklama)
 3. Belirtilen Otellerde Konaklama (Santiago de Şili'de 1 gece 4* otel’de oda kahvaltı konaklama / Buenos Aires'de 1 gece 4* otel'de oda kahvaltı konaklama)
 4. Animasyon ve Gösteriler (Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar)
 5. Rehberlik Hizmetleri (Türkçe Tur Liderliği hizmeti; Grup minimum 25 kişi olduğu taktirde)
 6. Programda Belirtilen Yemekler (Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları ile Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği)
 7. Liman ve Havaalanı Vergileri
 8. Transferler
 9. Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Yurtdışı Çıkış Harcı
 2. Kişisel Harcamalar
 3. Ekstra Turlar
 4. İçecekler
 5. Bahşişler
 6. Seyahat Güvence Paketi
  (Opsiyonel)
  60,00 EUR (0-70 Yaş)
  120,00 EUR (70-100 Yaş)

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Amsterdam - Santiago de Şili (Geceleme Uçakta)

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, KLM Havayolları kontuarı önünde saat 16.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra KLM Havayollarının KL 1614 no’lu seferi ile saat 17.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat 19.35’de Amsterdam’e varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında, KLM Havayollarının KL 701 no’lu seferi ile saat 20.55’da Santiago’ya hareket. Geceleme uçakta.
2. Gün

Santiago de Şili

Yerel saat ile  11.05'da Santiago'ya varışımızın ardından bizi bekleyen araçlarımız ile otelimize hareket ediyoruz. Otelimize transfer sırasında panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Şehrin önemli meydanları, tarihi alanları ve anıtlarını ziyaret edecek; La Coscana, Pablo Neruda'nın evinin önünden geçeceğiz.  Muhteşem Andean sıra dağları şehrin her yerinden görünebilir. Coğrafi konumu sebebiyle, Santiago'nun 50 km ötesinde kayak yaparken 100 km ötesinde denize girebilirsiniz. Bu şehirde en modern kayak merkezlerini ziyaret ederken, Vina Del Mar, Valparaiso gibi en ünlü sahillerine de gidebilme şansınız var. Santiago'ya kadar gitmişken Şili'nin ana limanına da uğramayı unutmayın. Ziyaretçiler kırsal yaşamın sakinliğini ve huzurunu Santiago'nun sayısız kasabalarında bulurlar. Ayrıca burada Şili'nin lezzetli şaraplarını tadacağınız şarap mahzenlerini de bulabileceksiniz. The Santa Lucia tepesi şehrin merkezindeki önemli bir tarihi yerdir. Otelimize check in işlemlerimizin ardından dinleniyoruz. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği eksra  gece turuna katılabilirler. Akşam yemeğini son derece hoş bir restaurantta Şili'nin yaşamını yansıtan dansları ve gösterileri izleyerek alacağız. Sınırsız yemek ve içkinin geçerli olduğu bu gece sizler için unutulmaz olacaktır. Geceleme otelde
3. Gün

Santiago de Şili - San Antonio

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu San Antonio limanına hareket. Limana varışımız ile birlikte gemi, pasaport ve check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
4. Gün

Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor
5. Gün

Puerto Montt

Puerto Montt varış saat 08:00. Şili'nin göller bölgesinin başkenti olan bu güzel şehri arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tur ile tanıyabilirler. Turumuzun hareketinin ardından Puerto Montt'un güzel yollarından geçerek Puerto Varas ve Frutillar'a doğru devam ediyoruz. Şehrin içinden geçerken rengarenk güzel evlerin, neo-klasik tarzdaki katedralini, Plaza de Armas'ı ve mükemmel manzarası ile Angelmo balıkçı limanını göreceğiz. Puerto Varas bölgesine geçerek Şili'nin en büyük gölü olan Llanquihue gölünü görebileceğiz. Frutillar bölgesine geçtiğimizde Alman yerleşimciler tarafından yapılmış tipik Alp tarzı ve geleneksel Alman  mimarisini görme imkanımız olacaktır. Yerel pazarda yapacağımız kısa bir molanın ardından tekrar gemimize dönüyoruz.  Gemimizin hareketi saat 17:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
6. Gün

Puerto Chacabuca

Puerto Chacabuca varış saat 11:00. Şili'nin vahşi batı fiyord bölgesinde Puerto Montt'un 250 mil güneyinde, muhteşem deniz mavisi kuzey Patagonya buzul plakasının denizle buluştuğu yerde bulunur. Dünya üzerindeki gelişmemiş, bozulmamış ve herşeyden bu kadar uzakta bulunan son sınırlardan biridir. Bu limanı ziyaret etmenin ana nedeni el değmemiş doğal kaynaklarının güzelliğini takdir etmektir. Puerto Chacabuca kesin tanımlanmış kent merkezi olmayan, izole bir yerleşimdir. Kasabanın kendisi bir ana cadde, bir balık işleme işletmesi ve limandan oluşur. Sınır benzeri olmayan bu köy, bölgenin ana yerleşimi olan Puerto Aysel limanının 10 mil kuzeyindedir.Gemimizin hareketi saat 19:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
7. Gün

Şili Fiyordları

Bugün gemi ile seyahat halinde iken göller, karla kaplı Volkanlar, yoğun ormanlar, termal kaynakların bulunduğu ülkenin en güzel parçalarından olan bölgeden geçeceğiz. Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyorAkşam yemeği ve geceleme gemide.
8. Gün

Sarmiento Kanalı

Bugün Sarmiento kanalından geçeceğiz. Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor
9. Gün

Beagle Kanalı - Macellan Boğazı - Punta Arenas - Cockburn Kanalı

Şili Fiyordlarının en güzel görüntülerini izleyebileceğimiz kanallardan geçmeye devam ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Beagle Kanalından geçecegiz. Kanaldan geçtikten sonra neredeyse Güney Amerika Kıtasının tepesinde bulunan ve Macellan olarak bilinen bu boğaz, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarını birleştirir. Bir zamanların azgın sularında mücadele eden gemiciler yerine şimdi güvenli gemi seyahatleri yapılmaktadır.
Macellan Boğazını geçtikten sonra Punta Arenas a sabah saat 06:00 da varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenlediği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuzda limandan hareketin ardından Macellan Boğazı'na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki Fort Bulnes'e ulaşana kadar Rios del Ciervos, Lenadura, Punta Santa Maria, Gauirabo, Aqua Fresca ve tipik bir balıkçı kasabası olan Rinconada Bulnes'i geçiyor, halkın yaşamı hakkında bilgiler alıyoruz. Fort Bulnes ilk yerleşimciler tarafından kurulan bir kale ve limandır. Burada bölgenin müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Punta Arenas geçerken Rio Los Ciervos da mola veriyoruz. İlk yerleşimcilere ait objeler, öncülerin hayvancılık, tarım ve petrol işlerinde kullandıkları eşyaları görebileceksiniz. Punta Arenas a dönüş ve turumuzun sonu.   Gemimiz saat 18:00 da hareket edecektir. Hareketimizin ardından Cockburn Kanalı'ndan geçerek yolumuza devam ediyoruz
10. Gün

Glacier Buzulu - Ushuaia

Glacier Buzulunun önünden geçimizin ardından saat 12:00 da Ushuaia'ya varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuzda, doğayı hem otobüs hem de tren yolculuğu ile yapacağız ve dünyanın en güneyindeki Milli Parkı ziyaret edeceğiz. İlk zamanlarda mahkumları taşıyan bir trenden model alınarak yapılan ve Tierra del Fuego denilen bu tren ile dünyanın sonuna yolculuk yapacağız. Bu esnada Tierra del Fuego nun efsanevi hikayesini dinleyeceğiz. Yeniden düzenlenen Yamanas ve Shelknam yerli kampları bölgelerinden, Milli Park ın içinde bulunan Canadon del Toro dan geçeceğiz. Dönüş yolumuzda muhteşem manzarası ile Ensenada Koyu'nu görme şansına kavuşacağız. Dönüşümüz sırasında "Gaucho" çiftliğinde kısa bir mola vereceğiz. Gemimizin hareketi saat 20:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
11. Gün

Cape Horn Doğal Seyir

Denizde geçireceğimiz bu günde Cape Horn'dan geçeceğiz, Patagonya ve Şili adalarına ait fiyortların en iyisini sunan gerçekten büyüleyici bir güzergah. Çevremizdeki güzellikleri izleyip gemimizin keyfini çıkartacağız. Ayrıca Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
12. Gün

Stanley - Falkland Adaları

Port Stanley, Falkland Adalarına varış saat 08:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Son derece keyifli ve rahat olan turumuz sırasında, Falkland'ın bu güzel şehrini birlikte gezeceğiz. Gezimiz sırasında Christchurch Katedrali, 1982 Hürriyet Anıtı, Hükümet Binası, 1914 Savaş Anıtı, Falkland ile ilgili tarihi bilgiler alabileceğimiz mükemmel bir müze olan Brittania House Müzesi'ni ve 1982 savaş döneminden beri mayınlı olan, bu nedenle hala tel örgülerle çevrili olan alanları görebileceğiz. Gemimize dönmeden önce liman bölgesindeki tarihi batıklarla ilgili bilgi alıp resim çekme imkanı bulacağız. Gemimizin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
13. Gün

Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.
14. Gün

Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor.
15. Gün

Montevideo

Sabah saat 08:00'da gemimiz Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya yanaşacak. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Montevideo & Punta Del Este turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında ilk olarak dünya jet-setinin gözde yeri Punta del Este’ye gidiyor ve dünya sosyetesinin kış aylarını geçirdikleri, malikâneleri, kumarhaneleri ve sahilleri görüyoruz. Daha sonra Montevideo’ya geri dönüyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Ciudad Vieja, Mercado del Puerto, Avenida de 18 Julio, Uruguay’ın kurucusu Jose Gervasio’nun Anıtı, Cumhuriyet Üniversitesi, Ulusal Tarih Müzesi, Palacio Salvo, Parlamento Binası, Dünya Kupası'nın kazanıldığı stad ve Buenos Aires’te ki Colon tiyatrosundan sonra kıtanın en büyük 2. tiyatrosu olan Solis Tiyatrosu bulunmakta. Tur sonrası gemiye geri dönüş ve dinlenmek için serbest vakit. Geminin hareket saati 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
16. Gün

Buenos Aires

Gemimiz saat 05.00’de Arjantin'in en büyük metropolü olan Buenos Aires şehrine yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Buenos Aires Şehir Turu" na katılabilirler. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Öğleden sonra serbest vaktimiz olacak.  Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü Delta & Tigre turuna iştirak edebilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen eski Arjantin Başkan’ı Carlos Menem’in ikametgâhını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini yakından göreceksiniz. Akşam ise Arjantin’e kadar gelip de tango’yu ana vatanında seyretmeden gitmek mümkün olmadığı için arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Tango Gecesi” turuna katılabilirler. Sizlere Arjantin’in en eski ve en güzel tango evi olan La Ventana’da hakikaten çok güzel bir yemek sonrası mükemmel bir gösteri izleteceğiz. Bu turu kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
17. Gün

Buenos Aires

Sabah kahvaltısının ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile Buenos Aires'te kalacağımız otelimize transfer. Otel giriş işlemlerinden sonra odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Gaucho Çiftlik Turu” na katılarak, Amerikan filmleri ile özleşmiş Kovboy kültürünü yerinde görme imkânını bulacaklar. Bu turumuzda Buenos Aires’in yaklaşık 80 km kadar dışına çıkıp Sanat Susana Çiftliğine gideceğiz. Burada gerçek Arjantin Kovboylarının atla yaptıkları gösterileri görecek eğer arzu ederseniz son derece bakımlı olan ve özel yetiştirilmiş atlara binebilirsiniz. Bununla birlikte öğle yemeğinizi barbekü olarak istediğiniz kadar et yiyerek alacaksınız ve tabii yemeğin sonunda birde çok güzel bir show var. Tur sonrası Buenos Aires'e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.
18. Gün

Amsterdam - İstanbul (Geceleme Uçakta)

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile Buenos Aires havalimanına transfer pasaport, check-in ve bagaj işlemlerinden sonra KLM Hava Yollarının KL702 nolu seferi ile saat 16.40 da Amsterdam'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
19. Gün

Amsterdam - İstanbul

Yerel saat ile 11.00'de Amsterdam'a iniş yapıyoruz. Bavullarımızın İstanbul uçağına transferinin ardından KLM Hava Yollarının KL1613 sefer sayılı uçağı ile saat 11.30'da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile akşam 16.55'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

Tur Kalkış Noktaları

 • İstanbul - Amsterdam - Santiago de Şili
 • Buenos Aires - Amsterdam - İstanbul

Açıklamalar

İptal Şartları 
Seyahate + 90 gün kala yapılan iptallerde kişi başı 100,-Euro hizmet bedeli, 90 - 57 gün kala toplam seyahat tutarının % 25 'i, 56 - 30 gün kala % 50 'si, 29 - 16 gün kala % 75 ' i, 15 – 0 gün kala toplam bedelin % 100’ü yanmaktadır. Belirtilen şartlar promosyon kodlu rezervasyonlarda geçerli değildir. Depozito tamamen yanabilir ve daha ağır iptal şartları uygulanabilir. Lütfen teyid ediniz. Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.


 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Gemi Aktiviteleri

Özel BBC Dünya Deneyimleri de dahil olmak üzere, dahili etkinlikler bol: inanılmaz konser, film, gösteri ve çocuk etkinlikleri yoluyla okyanus ve doğal dünya hakkında bilgi edinin. Digital Workshop'da Windows ile güçlendirilmiş video düzenleme, film yapımı ve kırtasiye becerileri, Greenhouse Spa'da gençleşin, bir şarap tadımı yapın ya da rahatlayın ve gevşeyin. BBC Dünya Deneyimleri Windows Tarafından Güçlendirilmiş Dijital Atölye
Sera Spa & Salon
Club HAL ve Çatı Katı
Spor Merkezi
Basketbol ve Uygulama Tenis Kortları
Holland America Hattı Mağazaları  kumarhane
Okyanus bar
karıştırmak
Piyano Bar
Wajang Tiyatrosundaki Filmler

Gemi Kat Planları

Ms Zaandam