444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Nevşehir Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Ucuz Uçak Bileti
 • Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.

  Nevşehir Hakkında

  İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ve şehrin merkezi de içinde olmak üzere 8 tane ilçeye sahiptir. Eski adı Muşkara’dan yeni şehir anlamında Nevşehir olarak yeni ismini almıştır. Şehrin Kapadokya ve Peri bacaları ile ünü Dünya’ya yayılmıştır. Dünya’nın 8. Harikası Kapadokya seçilmiştir. Güneyinde Niğde, doğusunda Kayseri, Kuzeybatısında ise Kırşehir yer almaktadır. Rakım 1224 metredir.

  Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Nevşehir Kapadokya Havalimanı Nevşehir iline havayolu ulaşımı hizmeti vermektedir.  Şehir merkezine uzaklığı 30 km, ilçenin merkezine uzaklığı ise 11 km’dir. Ulaşım ise otobüs, minibüs, taksi, dolmuş ile kolayca sağlanabilmektedir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları