444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Nevşehir Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Nevşehir Hakkında

  İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ve şehrin merkezi de içinde olmak üzere 8 tane ilçeye sahiptir. Eski adı Muşkara’dan yeni şehir anlamında Nevşehir olarak yeni ismini almıştır. Şehrin Kapadokya ve Peri bacaları ile ünü Dünya’ya yayılmıştır. Dünya’nın 8. Harikası Kapadokya seçilmiştir. Güneyinde Niğde, doğusunda Kayseri, Kuzeybatısında ise Kırşehir yer almaktadır. Rakım 1224 metredir.

  Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Nevşehir Kapadokya Havalimanı Nevşehir iline havayolu ulaşımı hizmeti vermektedir.  Şehir merkezine uzaklığı 30 km, ilçenin merkezine uzaklığı ise 11 km’dir. Ulaşım ise otobüs, minibüs, taksi, dolmuş ile kolayca sağlanabilmektedir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları