444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Odessa Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Odessa Hakkında

  Ukrayna'nın Karadeniz kıyısındaki tarihi liman kenti Odessa, günümüzde önemli bir ticaret ve turizm merkezi olmayı sürdürüyor. Farklı havayolu firmalarının Türkiye'deki kimi noktalardan düzenlediği Odessa uçuşları sayesinde, bu güzel kenti keşfetmeye başlayabilirsiniz.

  Geçmişi antik çağda Yunan koloni devletlerine kadar uzanan Odessa, çok büyük bir yerleşim olmamasına rağmen tarihi ve kültürel birikimi, liman kenti olmasının getirdiği canlı gündüz-gece yaşamı ile turistik bir kimlik taşıyor. Kentin plaj bölgesi olan Arcadia, temiz kumsalı ve çok sayıda otelin hizmet verdiği konumuyla Odessa'da keyifli bir konaklama imkanı sunuyor. Özellikle yaz döneminde boş oda bulmanın oldukça zor olduğu otellerin yanı sıra, kent merkezindeki Primorski Bulvarı, Deribasovskaya Caddesi ve Katherina Meydanı üzeri veya etfarındaki oteller de kent yaşamına yakın bir konaklama fırsatı sağlıyor. Tatil planınızı bir an önce belirleyerek erken rezervasyon fırsatı ile Odessa’da rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. 

  Odessa Uçak Bileti Fiyatları

  Hem Çarlık Rusyası hem de Sovyetler Birliği dönemlerinde askeri ve ticari merkez kimliğine sahip olan Odessa, Karadeniz'in en canlı, hareketli noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Kent, başta çevre ülkeler olmak üzere dünyanın birçok yerinden önemli oranda ziyaretçi ve turist çekiyor. Kente havayoluyla ulaşımı Uluslararası Odessa Havalimanı sağlıyor. Odessa iç hat uçuşları ile Kiev, Lviv, Kharkiv ve diğer Ukrayna kentlerine uçuş yapılabilirken, Odessa dış hat uçuşları sayesinde de İstanbul, Antalya, Viyana, Prag, Münih, Selanik, Bakü, Dubai gibi önemli noktalara havayolu bağlantısı sağlanıyor. Odessa uçak bileti detayları ve Odessa uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinmek için Tatilsepeti.com'dan Odessa uçak bileti sorgulama işlemini yapabilir, farklı havayolu firmalarının ucuz Odessa uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.
  Bir sanat, kültür merkezi de olan Odessa'da yıl boyunca film ve müzik festivalleri düzenleniyor. Dünya sinemasının başyapıtlarından "Potemkin Zırhlısı"nın çekildiği şehir, filmin en önemli sahnelerinde fon olarak kullanılan Potemkin Merdivenleri ile ziyaretçi akınına uğruyor. Eski kentin bulunduğu bölge başta olmak üzere, Vorontsov Sarayı, Aşk Köprüsü, Lunniy Meydanı, Opera Binası, Puşkin Müzesi gibi gezilecek çok sayıda tarihi mekana ev sahipliği yapan kent, Slav mutfağının sevilen lezzetlerini sunan restoranları, renkli gece yaşamıyla ünlü bar, gece kulüpleri ve diğer eğlence yerleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Ayrıca Yurtdışı Turları ile Odessa ve daha birçok kenti gezginler ile birlikte keşfetmek isterseniz Odessa Turları sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


  Odessa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kent merkezine 7 km. uzaklıkta bulunan havalimanından şehir içine taksi veya toplu taşıma servisleri sayesinde kolayca ulaşılabiliyor. Türkiye için vize zorunluluğu bulunmayan Odessa'ya gidiş veya dönüş, hem İstanbul hem de Odessa kalkışlı uçuşlar ile yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor. Yerli ve yabancı havayolu firmalarının düzenlediği Odessa uçuş seferleri saatlerini ve Türkiye'deki kalkış noktalarını Tatilsepeti.com ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca, ilgili firmaların Odessa uçak biletleri detaylarını ve kullanabileceğiniz bagaj limiti bilgilerini öğrenebilir, seçenekleri karşılaştırabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ucuz Odessa uçak bileti fiyatları ve bilgilerini baz alarak biletinizi kolayca alabilir, dilerseniz iptal iade koşulları kapsamında biletinizi iptal ettirebilirsiniz. Havalimanına gitmeden önce online check-in işlemi sayesinde uçuş öncesi gerekli olan prosedürleri yerine getirerek zamandan kazanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve Ucuz Odessa Otelleri için Odessa Şehir Rehberi sayfasına göz atınız.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları