444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Ordu Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Ordu Hakkında

  Karadeniz'in incisi olan Ordu, 728 binlik nüfusu ile Türkiye'nin en kalabalık 30. şehri oluyor. Samsun, Sivas, Tokat ve Giresun'a komşu olan Ordu'nun 19 ilçesi bulunuyor. Tarihi mirası, doğal güzellikleri, yemyeşil ormanları, masmavi denizi, enfes Karadeniz mutfağı ve sıcakkanlı insanları ile her yıl binlerce turisti ağırlayan Ordu, şenlikleri ve festivalleri ile de yoğun talep görüyor. 
  Bu yılki tatil rotanızı Ordu'ya çevirmek için hemen Ordu uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve Ordu uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeden; Ordu iç hat uçuşları ya da Ordu dış hat uçuşları arasından sizin için ideal olanını erken rezervasyon avantajı ile alarak Ordu uçak bileti fiyatı konusunda indirimlerden yararlanabilirsiniz.

  Ordu - Giresun Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Türkiye ve Avrupa olmak üzere deniz üzerine inşa edilen ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, yılda 3 milyon yolcu taşıyor. Ordu sınırları içerisinde bulunan havalimanı, şehrin yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunuyor. Dilerseniz havalimanında işlemlerinizi bitirdikten sonra otobüs, taksi ve havalimanı servisleri ile merkeze ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Özel aracınız ile gezmek isterseniz Ordu Araç Kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları