444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Orlando Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Orlando Hakkında 

  Orlando, Amerika’ın Florida eyaletinin merkezinde bulunan ve bu eyaletin en önemli kentlerinden biridir. Orlando resmi olarak 1855 yılında kent olmuştur. Bu şehir, dünyanın eğlence parkları açısından adeta başkenti konumundadır. Orlando çizgi film kahramanı olan Mickey Mouse ve Walt Disney World gibi eğlence parklarıyla adeta özdeşleşmiş durumdadır. 

  Orlando,1960’lı yıllara kadar sadece bataklıktan oluşurdu. Ancak büyük çaba ve yatırımla bugün dünyanın en parlak ve en büyük eğlence merkezi haline dönüştürülmüştür. Bu şehir, dünyada en çok ziyaret edilen 10 yerin 9 tanesini kapsamaktadır.

  Orlando Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Orlando Uluslararası Havaalanı'ndan Orlando şehir merkezine yolculuk 11 nolu  Lynx otobüsü   otobüsü ile sağlanır,  araçlar 30 dakikada bir sıkılıkta hareket eder. 41 nolu  Lynx Otobüsü Apopka'ya , 51 nolu otobüs Orlando şehir merkezine, 111 nolu araç da  Florida Mall ve Disney'e hareket eder.

  Ayrıca bir çok firma shuttle şeklinde hizmet vermektedir.

  Orlando kiralık araba konusunda Dünya'nın  başkenti sayılabilir  bu yüzden birçok firma geniş bir yelpazede kiralık araç fırsatı sunmaktadır.

  Adıyaman Hakkında

  Türkiye’nin en hızlı büyüyen ili özelliği taşımaktadır. Adıyaman’ın Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut olmak üzere 8 tane ilçesi vardır. Bölge olarak Doğu Anadolu bölgesinde bulunur.  Kuzeyinde Malatya dağları vardır. Fırat nehri ise Adıyaman ili için can damarı niteliğindedir. Gölbaşı, İnekli, Azaplı Abdulharap ise Adıyaman’ın doğal gölleridir. Atatürk barajının yapılmasıyla oluşmuş olan Atatürk Barajı gölü Adıyaman ili için deniz niteliği taşımaktadır. İlin plaka kodu 02 olup, 7,614 km yüzölçümüne sahiptir. Adıyaman’ın rakımı 669m’dir. Adıyaman’ın illeri merkezden daha yüksek olması nedeniyle en alçakta olan yeri Adıyaman’ın merkezidir. Güney Doğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Ormanlı arazi %17’dir.

  Adıyaman Havalimanı 'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

  Adıyaman havaalanı 1998 yılından beri ilçeye ulaşım hizmeti vermektedir. Havaalanının Adıyaman’ın merkezine uzaklığı 22km’dir.  Diğer ulaşım seçenekleri ise karayolu üzerinden Türkiye’nin her yerinden Adıyaman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Feribot tercih edecek olanlar Atatürk Baraj Gölü üzerinden Adıyaman’ın merkezine 33 km uzak olmak üzere ulaşabilirler.
  Demiryolu tercih edecek olanlar için ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine demiryolu ile ulaşılabilmektedir.
  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları