444 44 20 | Hergün 09:00 - 24:00

Orlando Amasya Uçak Bileti Fiyatları

Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin (12+)
Çocuk (2-12)
Bebek (0-2)
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
 • Orlando Hakkında 

  Orlando, Amerika’ın Florida eyaletinin merkezinde bulunan ve bu eyaletin en önemli kentlerinden biridir. Orlando resmi olarak 1855 yılında kent olmuştur. Bu şehir, dünyanın eğlence parkları açısından adeta başkenti konumundadır. Orlando çizgi film kahramanı olan Mickey Mouse ve Walt Disney World gibi eğlence parklarıyla adeta özdeşleşmiş durumdadır. 

  Orlando,1960’lı yıllara kadar sadece bataklıktan oluşurdu. Ancak büyük çaba ve yatırımla bugün dünyanın en parlak ve en büyük eğlence merkezi haline dönüştürülmüştür. Bu şehir, dünyada en çok ziyaret edilen 10 yerin 9 tanesini kapsamaktadır.

  Orlando Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Orlando Uluslararası Havaalanı'ndan Orlando şehir merkezine yolculuk 11 nolu  Lynx otobüsü   otobüsü ile sağlanır,  araçlar 30 dakikada bir sıkılıkta hareket eder. 41 nolu  Lynx Otobüsü Apopka'ya , 51 nolu otobüs Orlando şehir merkezine, 111 nolu araç da  Florida Mall ve Disney'e hareket eder.

  Ayrıca bir çok firma shuttle şeklinde hizmet vermektedir.

  Orlando kiralık araba konusunda Dünya'nın  başkenti sayılabilir  bu yüzden birçok firma geniş bir yelpazede kiralık araç fırsatı sunmaktadır.

  Amasya Hakkında

  Amasya, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümün de bir ildir. Kuzeyde Samsun, batıda Çorum, doğuda Tokat, güneyde Yozgat ile komşudur. Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Nüfusu 2014 yılı itibariyle 321.193’tür. Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgiler ışığında Kalkolitik Çağa (M.Ö. 5500-3000) kadar  Hititler, Pers, Pontos, Roma ve Osmanlı egemenliğinde bulunmuştur. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehzadelerin eğitim gördükleri bir merkez olduğundan Şehzadeler Şehri olarak da bilinmektedir. Ayrıca Amasya, Cumhuriyetin kuruluşunun temellerinin atıldığı ilk yerdir. Tarihe tanıklık etmiş şehirlerden birisi olan Amasya, oldukça zengin bir tarihe sahiptir. Amasya’ya giden herkesin gezip görmesi gereken tarihi yerler oldukça fazladır. Bunların bazıları: Amasya Kalesi, Sultan 2.Bayezıd Cami, Gök Medrese, Amasya Evleri ve Burmalı Minaredir.

  Başa Dön
  Neden tatilsepeti.com?
  Uygun fiyatlar, güvenilir hizmet
  Ücretsiz profesyonel tatil danışmanlığı
  Avantajlı ödeme seçenekleri
  300.000'den fazla gerçek tatil değerlendirmesi
  Tatil Sepeti İş Ortakları